Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen technikák vannak a...

Milyen technikák vannak a hang magasítására?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy szép a hangszínem, viszont nincs valami nagy terjedelme. Hogyan tudnám kicsit magasítani?:)

2013. szept. 14. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Soksoksokat kell magas hangon énekelni
2013. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hangterjedelem bővítése mindkét irányban történhet, azaz felfelé és lefelé is. Elmehetsz énektanárhoz, aki megtaníthatja neked a helyes légzés- és énektechnikát is. Ha még nem töltötted be a 18-at, akkor állami zeneiskolában nem veszélyes a tandíj, 18 felett már elég húzós. Magántanároknál szintén nem olcsó mulatság, de ha tényleg csak egy kicsit bővíteni akarsz, akkor érdemes lehet venni néhány órát.

Ha pedig nagyon ügyes és szorgalmas vagy, akkor otthon is gyakorolhatsz egyedül, mondjuk napi 20-30 percet. Főleg a skálázást javaslom: a kényelmes magasságtól egy oktáv fel és le, majd kis szekundonként felfelé változtatva az alaphangot ugyanígy. Lehet lefelé lépegetve is. Mindkét irányban érdemes megfigyelni és lejegyezni, melyik volt a legmagasabb hang, amit még erőlködés nélkül, tisztán ki tudtál énekelni; aztán pár hét múlva nézd meg újból, meg fogsz lepődni. :)

Vannak egyszerű kis dalok és gyakorlatok is, azokkal is próbálkozhatsz, hogy ne legyen olyan unalmas. (Net vagy zeneműbolt.)


Sok sikert. :)

2013. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem meg akarsz inni valamilyen gázt, mondjuk He-t, hogy Chip&Dale hangod legyen. :))


De viccet félretéve, én is a te helyzetedben vagyok, én viszont harmadikos koromtól énekelek meg zenélek, járok kórusba, szinte kihagyás nélkül. Altos vagyok, és szerintem csak lefele bővült a hangterjedelmem, ráadásul nem is tudok énekelni már egy normális, felső C fölé menő kottát bemelegítés nélkül. (Na Berta, fölismersz? :p)

2013. szept. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. De én sem ismerhetek mindenkit, különös tekintettel arra, hogy én elsős koromban kezdtem az éneklést, másodikban a zenét, és ötödikes koromtól énekeltem énekkarban, összesen 9 évig. Tehát vannak közös pontok, de nem stimmelnek az évszámok. :DDD


Na, jó, csak poén akart lenni.

Naná, hogy felismerlek, amikor kiteszed magadra a céltáblát... :D

2013. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fruzsikaaaaaa válasza:
Én sokat skáláztam itthon(c-dúrt )egész nyáron énkeltem és három oktávot ki tudok azóta énekelni(még reketten is)
2015. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!