Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a szabadalmaztatás? Egy...

Mi az a szabadalmaztatás? Egy ötletet is lehet szabadalmaztatni, vagy csak már bizonyítottan működőképes, kipróbált, és "legyártott" terméket?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy van egy ötletem egy sokak által érintett probléma megoldására. Ehhez egy speciális gépet kellene gyártani.

Arra is van elképzelésem, hogy milyen legyen ez a gép, hogyan működjön. Viszont! Nem vagyok műszaki szakember és szakszerűen elmagyarázni sem tudnám e gép felépítését, működését. Megvalósítani, tehát házilag legyártani egy ilyen gépet főleg nem tudnék.


Mit tehetek ilyenkor, hogy ne lopják el az ötletemet?


Ha eddig más még nem írta le, hogy ilyen módon megoldható az a bizonyos probléma, akkor lehet szabadalmaztatni csak magát az ötletet? Szóval hogy mire is tudnék megoldást és milyen gép kellene hozzá?

Vagy pedig mindenképpen egy legyártott gépezettel kell odaállítani a hivatalba?



2013. szept. 17. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ötletet is lehet, de kell a működésről leírás és rajzok.

Néha becsúszik egy-egy hiba, és olyan ötletet is levédenek, amely a valóságban nem is működik.

Szabadalmi ügyvivőhöz kell fordulni, ők intézik a dolgot, persze nem ingyen. Ha a nagyobb országokban (nagyobb piacokon) is szabadalmaztatni akarod, akkor többszázezer dollár költségre számíts.

2013. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én emiatt nem is szórakoznék szabadalmakkal, az a pénzes nagyvállalatok hóbortja. Hanem keresnék pár társat, akikkel el tudnám indítani a gyártást, aztán ha beválik, és lesz sok bevételem, esetleg azután levédetném.
2013. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annak a speciális gépnek az alkatrészeit különböző helyeken gyártasd le. Így a gyártó se tudja, hogy mit csinál.
2013. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!