Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Úgy tudtam, hogy örökmozgót,...

Úgy tudtam, hogy örökmozgót, perpétum-mobilet nem lehet szabadalmaztatni, mégis tele van velük a szabadalmi közlöny. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Pl. F01K 7/00 (környezeti energia mechanikai munkává alakítása) vagy F03G 7/10 (gravitációs motor)


Ezek látszólag ellentmondanak a fizika törvényeinek, de az illusztrációjuk is iszonyat primitív. Ezek szerint bármit lehet szabadalmaztatni?

A gravitációs motor elvileg nem is működhet az energiamegmaradás elve szerint, mégis egyeseknek sikerült egy ilyet szabadalmaztatni. De a legviccessebb a leírás vége, miszerint káros anyagot nem bocsát ki és megújuló energiaforrással működik.



#perpétum-mobile
2012. aug. 6. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan dolgok amit nem lehet szabadalmaztatni, de tervrajzokat igen, függetlenül attól, hogy működőképesek e.
2012. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal szabadon szabadalmazhatsz bármit, amit eddig előtted még nem szabadalmazott senki. Nincs megkötés, csak persze pénzbe kerül. Még azt sem kell bizonyítanod, hogy működik, kitöltöd a szükséges papírokat, leadsz tervrajzot, ami alapján szabadalmat akarsz bejelenteni, átutalod az adott pénzösszeget, és tied a szabadalom x időre (ameddig kéred, max 10 év, de az már egy nagyobb vagyon).


Szóval nyugodtan szabadalmazhatsz bármilyen állatságot, ha erre akarod költeni a pénzedet :)

2012. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Azt úgy hogy perpétum mobile felejtsd el.

Az se a semmiből nyeri az erőt. Például mágneses és elektromos fizikai kiskapukat használnak ki ezek a rendszerek. Végül is ilyen alapon a napelem is perpétum mobile. Mert hát az se bocsájt ki semmilyen káros anyagot és a fény működteti. !Hát hogy mer már működni így!!

A gravitációs motorokhoz nem értek azt elárulom.

Azt se tudom tényleg működnek e.

De a mágneses elven működő motorok működnek az nem kamu. Azok is hasonlóak mint a napelem. És az se perpétum mobile ,mert a mágnes egyszer kimerül és elveszti fokozatosan mágneses képességét. Nincs rá olyan feljegyzés törvény vagy teszt hogy mennyi idő múltán merülnek ki ,mert hivatalosan sose foglalkoztak a mágnesekkel valamiért. Lehet ez 3 évtől akár 30 évig.

Azt nem tudom miért nem lehet levédetni ezeket. Ennyi erővel a repülőgépet a hajót vagy a napelemet se lehetne levédetni. Mert mi az hogy vas és úszik a vízen!! , fém és repül a levegőben!! (hülye vagy ember??) simán napfényből áramot?? Te hippi vagy szívtál valamit??

Hogy gondolkodunk mi ilyet!! Hogy merünk!!!

XD És ezek már mindennaposak el se gondolkodunk rajta mert kézenfekvő hogy vannak ilyenek.

Amíg van kőolaj földgáz szén és éghető fa meg belélegezhető levegő. (bár lehet utóbbi se lényeg lassan)

Addig ezeket vedd meg!! Igaz ingyen adja a föld mindenkinek de nembaj! Termelj gályázz dolgozz gazdagíts egy másik embert aki azt állítja hogy az övé! :P

Szóval ezért nem lehet szabadalmaztatni. Modern középkorba élünk.

2012. aug. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, hogy a gravitációs motor már évszázadok óta létezik "vízimalom" néven... :D
2012. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabadalmaztatni lehet, csak a párizsi Tudományos Akadémia nem bírálja el már jó ideje. Azóta már a többi sem.
2012. aug. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!