Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki eltudná magyarázni...

Valaki eltudná magyarázni hogy az agyból az ingerület miként jut el az izomba?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy gerincvelőn keresztül de ott is pontosan ugyan olyan elektromos impulzusként? és ez az elektromos impulzus miként hozza mozgásba az izmot?

2013. szept. 20. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Elég hosszú. Fogj egy élettan vagy egy biokémia könyvet, és olvasd el.
2013. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 AkitLáttálÁlmodban válasza:
0%
Utolsó válaszoló: Ha nem tudod mi a francért válaszolsz? Nem azért válaszolunk itt a gyak.kérdésen, mert tudjuk a választ és segíteni akarunk? A bunkó fajtádat már! Ha nem tudod miért nem kussolsz? Elnézésedet kérem kedves kérdező, hogy ennek ellenére én sem tudok hasznos információval szolgálni neked. Sajnos ez nekem is túl bonyolult. Azt tudom csak mondani, hogy az agyból az izomba elvileg szerintem egész végig elektromos impulzusként megy. Az elektromos impulzusok izom összehúzódásokat hoznak létre az aktuális izomnál,még ezt tudom elmondani amit tudok.
2013. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Talán mert senkinek nincs kedve leírni, mert órákig lehetne gépelni.

Ha a kérdezőt érdekli, megadtam, hogy hol tudod utánanézni.

Nem értem az miért nem hasznos válasz, ha forrást adok meg.

2013. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:
91%

Leginkább tényleg a fent említett könyvekből érthető meg, de ezek a diasorok, oldalak is segíthetnek.

Idegsejtek ingerületátvitele:

[link]

[link]

[link]

[link]

Izomműködés:

[link]

(az ingerület átadása: 26. dia)

[link]

(ingerület átadás 8. diától)

2013. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!