Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan ered a "Hagyjuk már...

Honnan ered a "Hagyjuk már Ibolykát" kifejezés?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még, mire szokták ezt mondani?
2009. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Herényitől?
2009. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tőle. Általában akkor használják, ha valaki félre beszél, vagy a "nem kell a duma" helyett.. kíváncsian várom a választ! :)
2009. nov. 10. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát h valaki mellébeszél, pl vkit kérdőre vonnak, hogy te törted össze a vázát? És akkor mondja az illető hogy mittudomén Hát az Ibolyka... sztem innen ered.
2009. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, ez rendben is van. Tudom mikor használják, de ez nem az eredetére utal...én arra vagyok kíváncsi, ki mondta először, honnan ez a mondat.
2009. nov. 23. 08:38
 6/8 anonim válasza:
Nem tudom izgat-e még bárkit is a kérdés...de én tudom honnan jöhetett a köztudatba ez a szólásocska. :) Bár tudom, hogy nem annyira elterjedt, de már hallottam mástól is nem csak anyukámtól. Édesanyám anyukája, avagy a nagyim mindig ezt mondta nevelőanyukájára, hogy hagyjuk már Ibolykát, mivel nagyon nem szerette, nem bánt vele szépen. Anyukám családjában, ha bármikor előjött Ibolyka, akkor egy idő után csak úgy fejezték be a beszélgetést, hogy "Hagyjuk már Ibolykát!" Utána a családunkban szállóigéből, mondás lett, amit gyakran alkalmaztunk akkor is, hogyha valami olyasmit hallottunk, ami hazugság volt, vagy mellébeszélés, és ilyenkor csak úgy reagálunk, hogy: " Hagyjuk már Ibolykát!" Én csak ezzel a forrással tudok szolgálni, mert ezt konkrétan tudom, hogy miért használjuk :)
2018. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 akikeres válasza:
Én már 52 éves vagyok, de még soha nem hallottam ezt a kifejezést. Annyira azért nem terjedt el. :-)
2019. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én sokszor hallottam (Dél-Alföldön nőttem fel, 45/F)

Egyébként szerintem ez egy Máté Péter dal, pont ez a címe "Hagyjuk, Ibolykám". Az egész dal egy olyan helyzetről szól, amilyen szituációban használjuk ezt a kifejezést.

2020. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!