Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges ez?

Mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés
[link] ez egy kép, amit egy blogon találtam, miszerint, egy férfi magára ragasztott egy "hozzám jössz?" feliratot, egy eljegyzési gyűrűvel. Nem vagyok biztos benne, de tudomásom szerint, fém tárgy viselése, ,kivétel fogszabályzó, fém fogtömés, műfogon kívül, röntgenezés közben veszélyes, és tilos... nem tudom, hogy az aranyra, ezüstre, vagy platinára is vonatozik-e ez a veszély, de tippem szerint igen... aki ért hozzá, jó lenne, ha felvilágosítást adna :)

2013. szept. 27. 06:27
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Röntgenben a fémtárgy viselése egy okból gond. Abból, ami látható a képen, kitakarja azt, ami mögötte van.

A CT más eset. Ott olyan elektromágneses tér van, hogy elrángatja, melegíti a fémeket és ezek az örvényáramok rontják a működést, meg esetleg szép szikrákat produkálnak és hazavágják az elektronikát. Vagy összecsipkedik a beteget.

2013. szept. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ahaaa... kösz szépen, így már világos :)
2013. szept. 27. 07:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy korrigálok, de sztem. nem a ct-ben gond ez, hanem az mr-ben.

neandervölgyi

2013. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
82%
Neandervölgyi: Igazad van. THX :)
2013. szept. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!