Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki emlékszik a saját születésére?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 18:26
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem hinném. Sőt, biztos nem. Olyankor még nem tud - sztem- az agy emlékképeket "készíteni" és hát túl fiatal az ember, szóval nem.
2009. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam, hogy két-három éves kora előttről senkinek nincsenek emlékei.
2009. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
valójában szinte mindenki emlékszik, csak ezek nem aktívan előhívható emlékek és nem rendezettek. azaz a többség nem tudja, hogy arra emlékszik.
2009. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
82%
Olyan értelemben szerintem nem létezik, h vki magától fel tudná idézni a saját születését, de olyanról már hallottam, h hipnózisban minden embernél elő lehet hívni ezeket az emlékeket a tudatalattiból.
2009. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is ott van, csak nem lehet előhívni, és én valahogy nem is szeretnék rá emlékezni.
2009. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

hallottam már ilyet pár embertől, de ők olyan nem túl szavahihető emberek voltak tehát lehet hogy ebben se mondtak igazat.


mindenesetre ritka dolog, ha egyáltalán van ilyen.

2009. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Az ember nem emlékszik a 2 éves kora előtti eseményekre.


Hipnózisban előhívhatók korábbi, HAMIS emlékek. Hipnózisban ugyanis ha olyasmire kérdeznek rá, amit az illető nem tud, akkor az agya KITALÁLJA. A szcientológia is azon alapul, hogy hipnózisszerű állapotban kikérdezik az embereket, hogy mit csináltak ezer, millió, milliárd stb. évvel ezelőtt, és ezekre az illető mindig válaszol. Végül az ekkor keletkezett fikciók tudatos emlékké rögzülnek benne és tele lesz az agya hülyeséggel ("előző életek"). Az "előző életek" és az összes többi hasonló babona egyszerűen azon alapul, hogy bizonyos helyzetekben az emberi agy fikcióval kitölti az emlékezete réseit. A hétköznapi életben ez úgy szokott megnyilvánulni, hogy sok év után két ember különbözőképpen emlékszik ugyanarra az eseményre (mert az évek során lyukak keletkeztek az emlékeikben, és az agyuk különböző módokon tölötte be a réseket).

2009. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
nem hiszem, de újra át lehet élni
2009. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen, van olyan. a világon 20 olyan ember is van, aki emlékszik élete bármely részének bármely részletére. 20 OLYAN EMBER IS VAN A VILÁGON!!!!!!!!!
2016. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!