Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Láttam ma az M1-en egy manuszt...

Láttam ma az M1-en egy manuszt, aki egyébként tökéletesen beszélt, nem hebegett-habogott, de mondatonként átlagosan 1,5-ször vagy többször hangzott el az egyébként szó. Ez mitől lehet, illetve tudna ezzel vajon valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Baranovszky György a neve egyébként:D György, ha ott vagy kint ne haragudjon, nagyon jól beszélsz egyébként, de a beszélgetés elejétől kezdve nem tudtam koncentrálni a mondandódra, mert tollat ragadtam és striguláztam.

2013. okt. 1. 10:38
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sokan használnak töltelékszavakat arra, hogy utolérjék az agyukkal a szájukat. Ennek a legrosszabb esete az öööö-zés. Rutinosabb beszélők ilyenkor behajítanak egy töltelékszót, ami a mondandót nem befolyásolja de "időt nyer vele", át tudja gondolni, hogyan folytassa a szöveget. "Különben", "egyébként", "nem mást, mint", "tulajdonképpen", "lényegében" stb.

Az igazán rutinos beszélők nem egy töltelékszót használnak, hanem olyan sok különbözőt, hogy a hallgatónak nem tűnik fel az ismétlődés.

Amikor így egy szó ismétlődik sokszor, az általában a lámpaláz miatti görcsöt rejti, az emiatti fogalmazási nehézséget fedi el.

2013. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beidegződés. Így szokták meg. Én még az egyetemen is tapasztaltam, hogy vannak olyan tanárok, akik nagyon gyakran használnak valamilyen szavakat. Például az egyik tanárom a hőőő-t használta nagyon gyakran. Számoltam is, de 300-nál meguntam, és abbahagytam.
2013. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában, meg a történelem tanáromnak volt az a szó járása, hogy "a szó szoros értelmében". Egy órán kb. x20 elmondta. A XII.-esek nagykorúsításánál nálunk az szokás, hogy a XI.-esek egy rövid színdarabot adnak elő, és ott kifiguráztuk a történelem tanárnak ezt a szójárását. Azután azt mondta, hogy vigyázni fog a beszédjére, és tényleg vigyázott, a mi osztályunkban többször soha sem mondta a "szó szoros értelme"-t.
2013. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig azt is mondhatná simán, hogy -izé-
2013. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!