Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek feladat SÜRGŐS lenn? (...

Matek feladat SÜRGŐS lenn? ( 10-11 es matek)

Figyelt kérdés
Fel van adva egy egyenlet, amit már 1 órája csinálok, vannak részeredményeim , tudom mik a lépések ellenőriztem, tehát mindent megtettem amit tudtam valami mégse stimmel.Magasabb fokú egyenletről van szó, aki biztos abban hogy van idegrendszere nekem elmondani mit rontottam el a feladatban , nagyon szépen kérem írjon rám.
2013. okt. 1. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
írd ki az egyenletet és valamelyikünk segíteni fog.
2013. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

(x^2+x+3) ( x^2+x+5) = 99


itt az első zárójelben lévő részt elneveztem y -nak aztán a másodikat y+2-nek -> y(y+2) ezt felbontottam majd átvittem a 99-et, megoldottam a behelyettesítő képlettel és 9 valamint -11-et kaptam. Van innen is ötletem de ha eddig nem jó nem írom le feleslegesen :)

2013. okt. 1. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

eddig teljsen jó utána azt kell megoldani hogy az

y= x^2+x+3 nál

x^2+x+3=9 a másik

x^2+x+3=-11

ezeknek a gyökei lesznek a jó megoldás.

2013. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

látszik hogy az x^2+x+3=9

x^2+x-6=0

gyökei 2 és a -3

a másik egyenlet

x^2+x+14=0

ennek nincs valós gyöke mert D<0


ezért két megoldás van

x1=2

x2=-3

2013. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké innen vesztem el :) . akkor a megoldás a 2 és a -3. ahol az x^2+x+3=-11 ott a gyök alatt nekem mínusz szám jött ki, és mivel gyök alatt mínusz nincs azt ott abbahagytam. Akkor ez a vége? :D Köszönöm a segítséget! ( azt rontottam el ha esetleg érdekel, hogy csuklóból azt írtam hogy y= x^2 nem pedig ami az első zárójelben volt :) )
2013. okt. 1. 21:11
 6/7 A kérdező kommentje:
közben írtál, köszönöm! :)
2013. okt. 1. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:
szivesen
2013. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!