Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy fejleszthetném az agyam...

Hogy fejleszthetném az agyam tovább?

Figyelt kérdés
jó tanuló vagyok, de nem mindeből jeles, főleg a humán tárgyakból vagyok csak 4-es, és ez zavar engem. Tudományos könyveket szoktam olvasni, hogy hátha azzal fejleszteném magam, és fejlődtem is, de nem eleget.
2013. okt. 5. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj magolni.
2013. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem túl jó a memóriám hozzá
2013. okt. 5. 20:11
 3/10 acelsziv ***** válasza:
magolással semmire nem mégy. Akkor tudod az anyagot, ha ÉRTED is és tudod alkalmazni.
2013. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy miért vagy 4-es a humán tantárgyakból. Ha azért, mert nem bírod megjegyezni pl. a rengeteg évszámot és a definíciókat töriből vagy magyarból, akkor a memóriádat kellene fejleszteni. Erre jók pl. a versek, egyéb memoriterek, memóriajátékok.

Ha töriből nem látod az összefüggéseket, akkor próbáld meg értve olvasni az anyagokat, ne csak "meseként".

Ha nem tudsz elfogadhatóan verset vagy egyéb szövegeket elemezni, akkor gyakorold azt, és olvass példákat.

Lehetnem még sorolni, az a lényeg, hogy amelyik részterületen gond van, azt kell erősítened.

2013. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A humánt sz@rd le! A humán tantárgyak, és az azokat oktatók is tök feleslegesek. Mehetnének közmunkára, hogy valami hasznosat is csináljanak.
2013. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Téged sem a matek- vagy a fizikatanár tanított meg írni, olvasni, fogalmazni; nyelvtani és helyesírási szabályokra... esetleg még idegen nyelvekre is.
2013. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Írni, olvasni, nyelveket azért kell tanulni, hogy az ember képes legyen reált tanulni. Ezt a szülők is megtudják tanítani, aztán mire iskolába került a gyerek egyből tanulhat fizikát, matekot, és kémiát.
2013. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első mondatodban még van is valami igazság, mert azért IS, de nem kizárólag, és nem főleg. A második mondatod viszont már 100% h.lyeség, gőzöd sincs sem a gyerekek "működéséről", sem az átlagszülő (vagy inkább a szülők többségének) képességeiről, hajlandóságáról stb. Ja, hogy ahhoz már ismerni kellene egy kicsit a pszichológiát, a pedagógiát és a szociológiát is, azok meg mind humán cuccok, fúúúúúj...
2013. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem anyám tanított meg írni olvasni, pedig csak érettségije van. Elég butának képzelheted a legtöbb szülőt, ha nem nézed ki belőlük, hogy ilyen egyszerű dolgot, mint az írás, olvasás ne legyenek képesek megtanítani a gyereküknek. Pszichológia, a pedagógia és szociológia. Az Ezo tv-ben ilyen végzettségű emberek szerepelnek:D Szóval erről ennyit:D
2013. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

"Engem anyám tanított meg írni olvasni, pedig csak érettségije van."


Én meg EGYEDÜL tanultam meg olvasni nagycsoportos koromra. Mégsem várom el ugyanezt mindenkitől.


"Elég butának képzelheted a legtöbb szülőt, ha nem nézed ki belőlük, hogy ilyen egyszerű dolgot, mint az írás, olvasás ne legyenek képesek megtanítani a gyereküknek."


Na, fuss neki még egyszer: "... gőzöd sincs sem a gyerekek "működéséről", sem az átlagszülő (vagy inkább a szülők többségének) képességeiről, hajlandóságáról stb."

Tehát nem csak a képességekről beszéltem, hanem hajlandóságról és egyebekről is. Meg nyelvtanról, helyesírásról, idegen nyelvekről is. Plusz a gyerekek "működéséről", azaz a korosztályi jellemzőkről, képességekről stb.

Csak el kellene egy kicsit gondolkodnod.


"Pszichológia, a pedagógia és szociológia. Az Ezo tv-ben ilyen végzettségű emberek szerepelnek:D"


Nem nézem az Ezo tv-t, de szerintem te nagyon kevered a szezont a fazonnal. Még egyes pszichológiai irányzatokról el tudom képzelni, hogy közük van az ezotériához, de a pedagógiának és a szociológiának nincs. Esetleg nézz utána ezeknek a tudományágaknak, hogy egyáltalán tudd, miről beszélsz.


"Szóval erről ennyit:D"


Szóval _rólad_ ennyit.

2013. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!