Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Régen minden normális ember...

Régen minden normális ember beszél legalább 2-3 nyelven?

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 22:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*beszélt :)
2013. okt. 5. 22:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért is gondolod ezt?

Mióta mércéje a normálisságnak az, hogy hány nyelven beszél valaki?


Egyébként meg nem, mivel az idegen nyelvek tanulása inkább mostanában terjedt el (a "mostanában" alatt persze azért kb. 10-15 évet értek).


Szüleink még kötelezően oroszul tanultak, de kb. senki nem tudott semmit.

Ezen kívül a német volt még eléggé elterjedt.

2013. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéshez kérlek definiáld, mit értesz a következők alatt:

- Régen = mikor?

- Normális = polgár / közszereplő / vezető / átlag ember?

- Milyen régióban?

2013. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit értesz normálison. Regen a nemesek beszéltek több nyelven. Ez többnyire a latin, a német és egy-egy aktuális divatnyelv volt, mint a francia. Nekik ez kellett is. Az átlag ember meg csak az anyanyelvét beszélte, és a 19. század végéig jó eséllyel írni-olvasni nem tudott azon sem (50% feletti volt az írástudatlanság).
2013. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen egy normális ember írni sem tudott. Régen kötelező volt megtanulni az "ellenség" nyelvét, mivel ők uralkodtak. Milyen régre gondolsz? Melyik országra gondolsz? A normális ember alatt középosztálybelid értesz?....pontosíts ha lehet.
2013. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A Horthy rendszerben az arisztokraták beszéltek több nyelven.

De aki polgári iskolába járt, az tanult németül, gimnáziumokban pedig latinul, angolul vagy franciául.

A polgári akkor még középiskolának számított, ma az ált. iskola felső tagozata felel meg ennek.

Azért megjegyzem, hogy az akkor nyelvtanítás sokkal jobb volt, mint a mai. Én 4 évig tanultam németül, de Ausztriában simán megértettem magam.

2013. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"De aki polgári iskolába járt, az tanult németül, gimnáziumokban pedig latinul, angolul vagy franciául."

Ja, és ez az egész társadalomra vetítve kb. kevesebb volt, mint ahányan ma egyetemi diplomát kapnak.

2013. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Régen alatt olyan kb.500 évvel ez előtree gondoltam. Normális ember alatt pedig egy polgárra, vagy például egy alacsonyabb rangú katonatisztre gondoltam. :)
2013. okt. 6. 10:35
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A 16. század elején még alig voltak iskolák, csak a század második felében alapítottak néhányat. Igen korlátozott volt azok száma, akik bejuthattak, tanulhattak. Itt olvashatsz a részletekről:

[link]

[link]

2013. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellesleg 500 éve a polgárok legnagyobb része német volt, a katonatiszteknek pedig muszáj volt tudni németül, még ha magyarok voltak is, hisz a tábornokok általában nem.
2013. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!