Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vegyészmérnök vagy biomérnök?

Vegyészmérnök vagy biomérnök?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok gimiben, és a Pannon Egyetemre készülök, de nem tudok a két képzés közül választani.Mi a véleményetek a kettőről, esetleg elvégeztétek, hátrány/előny, tapasztalatok, melyiket éri meg jobban szerintetek, esetleg később melyikkel tudok jobban elhelyezkedni itthon/külföldön? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2013. okt. 6. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettővel jól el lehet helyezkedni,bár a biomérnök valamivel felkapottabb mivel kevesebben végzik el

A biomérnök kb egy felturbózott vegyész,megspékelve műszaki rajzal,mikrobiologiával,és jóval több szerveskémiával,biokémiával

Biomérnököt csak akkor válaszd ha rajongsz ezekért a dolgokért,és elszánt vagy,különben nem fogod tudni megcsinálni

2013. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Mindegyik megéri, azt választ, amelyik szimpatikusabb és úgy érzed közelebb állna hozzád. Szerintem a vegyészmérnök leegyszerűsítve műszaki kémikus, a biomérnök pedig műszaki biológus.

[link]

2013. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző nem egészen műszaki biológus a biomérnök,szinte minden tárgy megvan ami a vegyészeknél is,csalóka a neve,sokkal közelebb áll a vegyészhez mint a biológiához:)
2013. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


"A hallgatók alapos elméleti és gyakorlati képzést kapnak a biológiai a kémiai tudományok, valamint a technológiai ismeretek területén, ..."


"A biomérnök képzés azonos képzési ágban szerepel a vegyészmérnök- és a környezetmérnök képzéssel, azoktól a biológiai szakismeretek lényegesen nagyobb arányú tantervi oktatása jelent eltérést."


A "műszaki biológus" kifejezés elismerem valóban túlzott volt, de van alapja és csak szemléltetésnek szántam.

Ha már egymást igazítgatjuk ki, akkor a biomérnök nem a vegyészhez áll közelebb, hanem a vegyészmérnökhöz. Megsúgom: a vegyészmérnök technológiában erős, a vegyész kémiában.

A mondandód végén az a mosoly gúny akar lenni, vagy mi?

2013. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-.-

csak azt akartam érzékeltetni hogy a biomérnök is legalább 90% kémia,és szinte semmi köze nincs a sima biologia bsc-hez,ne tévesszük meg a kérdezőt azzal hogy "műszaki biologus"

2013. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!