Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mely ket regenyt es ket...

Mely ket regenyt es ket emlekiratot lenne a legkonnyebb, legjobb osszehasonlitani az alabbiak kozul?

Figyelt kérdés

Kulfolfon tanulok es az itteni erettsegi kovetelmeny szerint ket magyarul irt regenyt kellene osszehasonlitanom, amelyeket megadott iroktol szabadon valaszthatok, viszont hasonlo idoben kellene jatszodniuk es hasonlo tortenettel.

Az alabbi ketto lenne, amire eddig gondoltam:

1. Gardonyi Geza- Ida regenye

Szabo Magda - Abigel

Mindekettot olvastam mar es nagyon szeretem oket, ezert nagyon jo lenne ezt a kettot valasztani, de az ido nem a leghasonlobb es nem tudom, hogy mennyire hatalmas a kulonbseg a ket mu kozott, ha ossze kell hasonlitani oket.


2. Nemeth Laszlo - Egeto Eszter

Szabo Magda - Regimodi tortenet

Sajnos egyiket sem olvastam meg, de a tartalom alapjan, amiket olvastam hasonlo a tema, de nem vagyok benne biztos, hogy mennyire bizhatok egy rovid kis osszefoglalasban.


A masik feladat ket emlekirat osszehasonlitasa lenne. Itt is szerencsesebb ha hasonlo idoben irodtak, jatszodnak, illetve hasonlo torenettel, korulmenyekkel.

Sajnos itt nincsen parositasom, csak szerzok es cimek, mivel nagyon sok munek csak nagyon rovidke kis tartalmat talaltam meg, igy nem igazan tudom eldonteni, hogy mik a leginkabb hasonloak. A muvek a kovetkezok lennenek:


Vas Istvan - Mert vijjog a vaskeselyu vagy a Nehez szerelem

Szasz Bela - Minden kenyszer nelkul

Dery Tibor - Itelet nincs

Faludy Gyorgy - Pokolbeli vig napjaim

Marai Sandor - Fold! Fold!


Elore is koszonok minden segitseget es ha barmilyen mas jo otletet tudtok irni ezeken kivul, azert is nagyon halas leszek!


(U.i.: bocsanat, de nincs ekezet a billenytyuzetemen)



2013. okt. 7. 22:30
 1/1 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hu, te szegény, nem is csodálom, hogy még nem kaptál választ. Ökör dolog ilyen feladatot adni...két azonos időben írott hasonló sztori...normális írók nem írnak ugyanarról. De.

Például szerelemről. Háborúról. Szabó Magda Abigélje és mondjuk hozzá Karinthy Ferenc Budapesti tavasza, vagy, ha már Nobel-díj, Kertész Imre Sorstalansága. És akkor arról értekezhetsz, hogy milyen eszközöket használtak az írók ugyanannak a szörnyűségnek a bemutatására.

Az emlékirat... azt sem tudom, mi az. Kettőnk közt, eredetileg irodalom tanár lennék...ajaj. Csak nem magyar irodalom. :)

Figyu, ezt meg úgy találnám ki, hogy olyat keresnék, főleg a helyedben, akik külföldre mentek. Márai elment. Mikes Kelemen hozzá? És akkor írnál a haza utáni búsongásról.

2013. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!