Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ciganyok es magyarok genetikai...

Ciganyok es magyarok genetikailag keveredhettek-e az evszazados együtteles soran?

Figyelt kérdés

Nem rasszista kerdes, kerem, hogy csak normalis es moralis hozzaszolasok legyenek!

Csak kivancsisagbol kerdezem, egy hasonlo kerdes keltette fel az erdeklödesemet. Nem ugy ertem, hogy tömegesen, hanem ha itt-ott keveredett, akkor annak leszarmazottjai...stb reven a magyarok között is elhetnek (reszben) romak.

Valakik szerint nem, mivel a ciganyok mindig teljesen elkülönülve eltek. De a nem normal, atlagos, hetkoznapi eletet elök között nem biztos, hogy nincs keveredes! Mi van a haboruk idejen, a romakat is besoroztak, ahol megiscsak közelebb kerültek magyarokhoz (egymasra is szorulhattak, vagy katonasagkori baratsag ha megmaradt...stb), ill. a haboru idejen a nemi eröszakok reven is kerülhetett roma ver a magyarokba...stb... Aztan regebben is voltak felrelepesek (csak jobban eltitkoltak?), legalabbis erröl arulkodnak a nepdalok... Vagy mas okbol is elöfordulhatott keveredes?



#magyar #genetika #keveredés #verkeveredes #evszazados együtteles
2013. okt. 10. 23:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Ha keveredtek, akkor eltűntek a fajtajellegeik. És az többedik generációnak már tökmindegy, hogy kunok, jászok, tótok, cigányok vagy avarok stb. voltak az őseik és milyen arányban.
2013. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Csak a kérdést olvasom el, bocs.

Hogy a manóba ne keveredtek volna. Gyakorlatilag olyan, hogy magyar ember ma csak a magukat magyar érzelműnek mondó, szélsőjobboldali beállítottságú, de a magyarokról csak féligazságokat tudók fantáziájában létezik, mint faj/fajta/nép (lehet választani).

Itt a Kárpát-medencében mindigis sokszínű volt a nép. Az un. trianoni Magyarországon is a magyar ajkú lakosság csak a legnagyobb lélekszámú volt, de még az 50%-ot sem érte el.

És ők sem úgy voltak magyarok, hogy Levédiáig vissza tudták vezetni színmagyarságukat.

Az emberek nem is igazán törődtek azzal, hogy ki milyen néphez tartozik. Ez csak akkor merül fel, amikor a politika összeugrasztja az embereket.

Vannak, voltak zártabb csoportok, belterjesebben házasodók. De nem jelentett ez soha kizárólagosságot.

2013. okt. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
ez az évtized leghülyébb kérdése. te tényleg komolyan gondolod, hogy egy darab cigánynak se volt soha életében nem cigány párja? akinek, akitől gyerek is lett? jézusom.
2013. okt. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Hmm, nemtudom melyik részén élsz Magyarországnak, hogy ez kérdés :)

Szabolcsba pl nekünk még a töritanárunk is azt tanította, hogy mivel itt élünk, szinte biztos, hogy mindenkinek a tanteremben vannak cigány ősei is. Egy-két osztálytársunkon mondjuk ez egyértelmű is volt. A tanyákon egyébként sokkal több ilyen story van, pl hogy a szomszéd unokatestvére is cigány nőt vett el, meg hasonlók. Ilyen hosszú együttélés után tuti, hogy volt egy kis gén-cserebere.

Régen egyébként, a magyarokba sokkal kevesebb germán, meg szláv vér is volt, és elvileg jobban hasonlítottunk a cigányokra. Kisebbek voltunk, sötétebb bőrünk volt, és a szemünk is inkább mongoloid volt. Bár nem tudom hogy a cigányok pontosan mikortól élnek együtt velünk, és akkor is így néztünk-e még ki. De ha kicsit is igen, akkor annyira nem is volt feltűnő egy cigány-magyar ember, és ha esetleg olyan körökben mozgott, könnyen kereshetett magának egy magyart, és az ő utódjaik meg aztán már tényleg simán bekerülhettek a magyar génállományba.

2013. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy keveredhettek. Pontos adatokat nem tudok, milyen gyakran fordult elő a vegyes házasság (vagy házasságon kívüli kapcsolat), amelyből gyermekek születtek. De olvastam, hogy a 2. világháború idején Magyarországon ugyanúgy be akarták tiltani a vegyes házasságokat, mint a zsidó+magyar házasságokat. Állítólag Németországban ez is be volt tiltva a "fajvédelem" miatt; és azt állították, hogy a félvér gyerekek rosszabbak, mint a teljesen cigányok, pl. hajlamosabbak a bűnözésre stb. Ennek igazságtartalma erősen kérdéses.


Egyébként szerintem nem minden cigány csoport élt annyira elkülönülten, pl. a szintik/szintók (általában zenészek) evidensen sokat érintkeztek magyarokkal. De az elkülönült csoportokban élők is a munkájuk során, hiszen ebből éltek, pl. a fazekasok, teknővájók, lakatosok, kosárfonók, kupecek stb.


Az elmúlt évtizedekben pedig szerintem nőtt a vegyesházasságok száma, pontos adatot itt sem tudok.


Találtam egy érdekes olvasnivalót:

[link]

2013. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem csak Magyarországon, az egész világon, az összes rassz keveredik. Még az is, akinek tiltják a törvényei.

Legfeljebb néhány benszülött, vagy rezervátumban élő törzs lehet kivétel - esetleg.

2013. okt. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 2xSü ***** válasza:
96%

Itt vagyok élő példának én. Anyai ágról a dédapám esetén csináltak családfakutatást. Kiderült, hogy a felmenőim között voltak oláh cigányok. De ez elenyésző ahhoz képest, hogy apai ágról a nagymamám cseh volt. Persze ez mit sem számít, magyarnak lenni nem genetikai kérdés, hanem elvi kérdés. Magyarságomra büszke magyar vagyok.


Igen, voltak és vannak mind a mai napig keveredések. A cigányság ebből a szempontból zárt, de hát ugye a szerelem sokkal erősebb tud lenni, mint néhány szokás, vagy törvény. Van két olyan ismerősöm is, akik félvérek, amúgy mindkettő cigány apától, és magyar anyától született. Az egyik magyarnak vallja magát, a másikban van némi vívódás, de inkább cigányként tekint magára, noha néptáncosként mindkét kultúrát viszi valahol tovább.


Igen, bizonyára voltak félrelépések, nemi erőszakok is, de szerintem sokkal nagyobb arányban volt az, hogy egy magyar fiú beleszeretett egy cigány lányba, vagy fordított felállásban, és bár a társadalom tiltakozott, ők mondjuk megszöktek és máshol alapítottak családot.


Biztos vagyok benne, hogy tizedíziglen minden ma magát magyarnak mondó ember felmenői között vannak legalább három-négy népcsoport, nemzetiség. Aki genetikai tisztaságról beszél, az vagy tájékozatlan, vagy fanatikus. Ez nem jelenti azt, hogy összemosódnának a különbségek magyar és cigány, vagy német, szlovák, üzbég kultúra között. Az embert nem a génjei teszik magyarrá, hanem az, hogy miért lelkesedik, milyen kultúrát visz tovább, melyik népcsoporttal azonosul, milyen értékrendet vall.

2013. okt. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

"tizedíziglen minden ma magát magyarnak mondó ember felmenői között vannak legalább három-négy népcsoport, nemzetiség."


Az egyik dédmamám erdélyi szász lány volt, Brassóból került Pestre. Egy Olaszországból ideszármazott férfihoz ment férjhez, ő volt a dédapám. Ezen a vonalon találtunk egy szerb nevet is az anyakönyvekben. A nevek alapján pedig biztos, hogy volt magyar és tót felmenőm is. Ez öt nemzetiség. :)

(Egy-két éve merültek fel "gyanús" körülmények a családban; és most már nagyon úgy néz ki, hogy egy 6. népcsoport is majdnem biztos... :)

2013. okt. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

csatlakozom az elözökhöz:)


üdv egy félig zsidó, félig sváb (meg egy kicsit holland) felmenöjü magyartól

2013. okt. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%
minimális keveredés volt, a mai népesség max. 10%-ának lehetnek vegyes ősei. Régebben sokkal kevesebb cigány volt.
2013. okt. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!