Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van a férfiaknak genetik...

Miért van a férfiaknak genetikailag több testszőrzete mint a nőknek, evolúciós szempontból mi a haszna?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tesztoszteron hormon miatt, de miért kell nekik alapból több szőr?
2013. jan. 18. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem több, ugyanannyi, de erősebb.
2013. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor miért erősebb?
2013. jan. 18. 12:17
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Talán olyan evolúciós oka lehet, hogy leginkább a férfiak jártak vadászni, a nők a levadászott, begyűjtött állati és növényi részek feldolgozását végezték inkább. A vadászatok gyakran napokig tartottak, így a férfiak feje felett jóval ritkábban volt fedél, míg a nők leginkább a barlangban vagy annak közelében tanyáztak, védettebb helyen, később a tűz körül. Tehát kevésbé volt szükségük a sűrűbb, erősebb szőrzetre, mint a férfiaknak.
2013. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem. Valami ilyesmit sejtettem én is. Köszi Sceptic :)
2013. jan. 18. 12:21
 5/14 anonim ***** válasza:

"evolúciós szempontból mi a haszna?"

Ez nem egészen így működik.

Mivel nincs kifejezett hátránya, ezért nem kell feltétlenül csökkennie. Innentől kezdve csak attól függ a megmaradása, hogy a nők a genetikailag szőrös vagy kevésbé szőrös férfiakat választják utódnemzéshez.

2013. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2013. jan. 18. 12:30
 7/14 anonim ***** válasza:

"Mivel nincs kifejezett hátránya, ezért nem kell feltétlenül csökkennie. Innentől kezdve csak attól függ a megmaradása, hogy a nők a genetikailag szőrös vagy kevésbé szőrös férfiakat választják utódnemzéshez."


Tehát máris van hátránya a szőrzet milyenségének és mennyiségének, amely az utódnemzéssel (vagyis evolúciós, örökítési okokkal) közvetlenül összefügghet ;)

2013. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is a párválasztással van kapcsolatban. Valamiért a férfiak előnyben részesítették azokat a nőket, akikből több látszott ki a szőr alól.
2013. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 schocko ***** válasza:
68%
A genetikailag szőrösebb szülők gyermekeinek gyakrabban és nagyobb felületen kell majd szőrtelenítenie.
2013. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Nemrég volt egy hasonló kérdés (úgy általában az emberi szőrzetről).

Röviden összefoglalva: arra jutottunk, hogy igazából nem tudunk semmi konkrétumot, csak elképzelések, találgatások vannak a szőrzet előnyeiről / hátrányairól, megmaradásának okairól stb. A "kívánatos" mennyiség pedig - mindkét nem esetében - az egyéni ízlés és az épp aktuális trend kérdése.

2013. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!