Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Báthory Anna és Báthory...

Báthory Anna és Báthory Erzsébet milyen kapcsolatban voltak?

Figyelt kérdés
Annának voltak gyerekei_Ha igen kitől?
2009. nov. 10. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Báthory Erzsébet Báthory Anna lánya volt.Anna férje Báthory György volt.Hogy voltak-e testvérei azt nem tudom.
2009. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anna saját testvéréhez ment férjhez?
2009. nov. 10. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés megfogott.Wikipédián nézegettem,de lehet hogy a saját testvéréhez ment férjhez,mert furcsa hogy Anna férje is Báthory és Anna testvére,Báthory István is Báthory.
2009. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sok helyen én is keresgéltem és nem találtam elegendő infot. Most olvasom az Ördögszekeret,ott egyik testvérébe lesz szerelmes. Arról szól a könyv.
2009. nov. 10. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de most hogy keresgéltem azt találtam,hogy Báthory György felesége Drágfi Anna.Szerintem Drágfi Anna és Báthory Anna ugyanaz a személy.De ebben nem vagyok biztos,lehet hogy nem így van.
2009. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Minden hülyeség fent van a neten, de ami kicsit kúlturáltabb dolog,az nincs meg.

Van egy pár történelem könyvem hátha benne van.

2009. nov. 10. 17:52
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy testvérek voltak, de én valószínűbbnek tartom, hogy max. unokatestvérek, vagy valami mégtávolabbi rokonok.

De az is lehet, hogy csak azért Báthory, mert felvette a nevét és ilyen néven lett "híres".

2009. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Anna es Erzsebet unokatestverek voltak, Annanak volt egy gyermeke, akit allitolag szandekosan megolt, de hogy ki volt a gyermek apja, azt nem tudom
2009. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Undead Amazon válasza:

Nos tehát:


Először is 2 Báthory Anna is létezett. Az egyik akire itt mindenki asszociál somlyói Báthory Anna - Erzsébet anyja. (Mellesleg NEM, somlyói Báthory Anna nem volt vérfertőző. A másikkal ellentétben. A férje ecsedi Báthory volt, vagyis rokonok voltak, de távoliak. A Báthory család hatalmas volt, úgymond két ágra szakadt szóval ott igazi vérkötelék már nem nagyon volt a legtöbb családtag között csak tudták hogy az is Báthory akkor családtag. Kb. mintha negyed-ötöd unokatestvérek lettek volna.


A másik Báthory Anna aki iránt gyanítom hogy a kérdező érdeklődött Báthory Gábor erdélyi fejedelem testvére volt. (És mellesleg Báthory István és Bebek Zsuzsanna lánya. - Nem, nem a legyen király Báthory István, hanem egy főispán. Báthory-éknál minden második fiú István volt.)


Egyébként amint azt említetted olvastad az Ördögszekeret, nos elvileg akkor illene tudnod hogy Erzsébet Anna "nénje volt" hisz ez benne van a könyvben is.

2010. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Undead Amazon válasza:
*lengyel király
2010. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!