Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematika keveréses feladatok...

Matematika keveréses feladatok. Holnap doga és nem értem, valaki elmagyarázza hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Táblázatba kell először felvenni az adatokat és azután pedig egyenletet felírni, a tanár így kéri. (1. fajta, 2. fajta, keverék, mennyiség, egységár, ár, ilyesmik)


Kétféle kávéból 240 kg-ot kevernek össze: a jobb minőségűből 2330 Ft 1 kg ára, a másik fajtából 1270 Ft. A keveréket 1800 Ft/kg-os áron akarják eladni. Hány kilogramm kávét használjanak fel a keverékhez az egyik, és mennyit a másik fajtából?


2013. okt. 17. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Két kávéféle:

x - az jobb minőségű kávé súlya

y - a rosszabb minőségű kávé súlya amit a keverékben használunk

...

=>

x + y = 240 kg (*)

....

Tudjuk azt, hogy

x kilogramm jobb minőségű kávéért 2330 x Ft-t kell fizessünk,

y kilogramm rosszabb minőségű kévéért 1270y Ft-t kell fizessünk.

...

=>

2330 x + 1270 y = 1800 (**)

...

A két egyenletet összekapcsolod:

x + y = 240

2330x + 1270y = 1800, és megoldod.

2013. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget (ződ ment)
2013. okt. 17. 21:03
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok! Tudom, hogy már eltelt azóta egy pár év, de mi is pont ezt tanuljuk, és én sem értem. Nekünk is ugyanez a házi feladat holnapra. Nagyjából megértettem, de azt nem értem, hogy hogyan lehet összekapcsolni két egyenletet. Valamint lenne még feladat, amiben segítséget szeretnék kérni: Mennyi vizet kell a 320 gramm 10%-os rézgálicoldathoz tölteni, hogy a keverék 4,5%-os legyen?

110 gramm 80%-os alkoholhoz 90 gramm vizet adunk. Hány százalékos alkoholt kapunk?

Fél kilogramm 70%-os gyümölcs szörpöt vásároltunk. Mennyi valódi gyümölcslét tartalmaz ez? Felhígítottuk vízzel úgy, hogy 20%-os töménységű legyen. Mennyi vizet töltöttünk hozzá? Köszönöm a válaszokat! (ha lesznek😃)

2016. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!