Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pauszaniasz-t a spártaiak...

Pauszaniasz-t a spártaiak miért ölték meg a Plataiai csata után? Tudom hogy egy törvényüket megsértette, de pontosan melyik volt az?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 17:57
 1/3 _Dean_ válasza:
A Plataiai és a Mükáléi győzelmek után a spártaiak megunták, hogy nem tudnak harcolni Görögország felszabadításáért és, hogy Athén lett a domináns hatalom Hellászban, ezért Spárta visszaküldte Pausaniast a hadseregbe, ami ugye neki nem tetszett annyira, ezért bepöccent és egy időre lelépett Spártából. I.e. 478-ban visszatért és felvette a kapcsolatot a perzsákkal: Bizánc elfoglalása után, néhány fogolyt (akik a perzsa király rokonai és barátai voltak) szabadon engedett, azonban azt kamuzta, hogy a foglyok megszöktek. Küldött egy levelet Xerxész-nek, hogy jöjjön már vissza Görögországba, segítsen elfoglalni Spártát, és Görögországot perzsa kontroll alá helyezni, valamint el akarta venni a perzsa király lányát. Miután Xerxész visszajelzett, hogy tetszik neki a terv és egyetért, Pausanias elkezdett perzsa ruhákat hordani és úgy viselkedett mint egy perzsa arisztokrata. Na ezért nyírták ki, meg persze mert kiderült a sumákság.
2013. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D életet mentettél. Holnapra kell és sehol nem találtam. Köszi
2013. okt. 20. 21:21
 3/3 _Dean_ válasza:
Szívesen, örülök, hogy segíthettem :D
2013. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!