Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vettem egy bögrét, egy különle...

Vettem egy bögrét, egy különlegeset. Van egy mintázata, ami hőre,50° felett, forró folyadék hatására megváltozik. Lehűl, utána visszaváltozik az eredetire. Mi történik? Milyen eljárást használ a gyártó?

Figyelt kérdés

2013. okt. 21. 15:39
 1/1 anonim válasza:

A folyadékkristályoknak van olyan tulajdonsága, hogy hőre változik a kristályszerkezetük, és más hullámhosszú fényt engednek át. Ez az alapja fekete csík hőérőnek, amin éppen az aktuális hőmérséklet látható számokkal. Patikában is lehet venni ilyen babahőmérőt, amit egy fekete műanyag csík, és csak a baba homlokára kell tenni, és folyamatosan megjelennek a számok, és amelyik a legerősebben látszik, annyi a láz...


20 éve divatosak voltak a hő-pólók, amelyek szinüket változtatták ott ahol a bőrrel direkt érintkeztek... ezt pedig egy hő-érzékeny festék tette lehetővé, azt hiszem ez is folyadék-kristály alapú.


Szerintem egy ilyesmi festékkel lehet a bögréd befestve.

2013. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!