Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor fog összeoml...

Szerintetek mikor fog összeomlani a világ? Mekkora az esélye?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl: az elkövetkezendő 5 évben 6% esély van egy olyan napkitörésre, ami miatt összeomlana a világ energia ellátása.


De fenyeget minket a gazdasági összeomlás, világméretű járvány, hiperinfláció, és még sorolhatnám.


Szerintetek bolond aki felkészül? Én is akarok venni magamnak fegyvert, meg elraktározni élelmet és vizet, mert ki tudja mi lesz.


http://www.youtube.com/watch?v=oqCVleLfmsI


Itt van ez a sorozat. Ajánlom mindenkinek, ráébreszt, milyen könnyen baj lehet, főleg a mai rohamosan romló világban.



2013. okt. 22. 19:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Persze van aki a zombi támadásra más a napkitörésre, valaki pedig az UFÓ támadásra készül fel. Van aki meg dolgozik, és nem ér rá ilyeneken gondolkodni.
2013. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
90%
Egyszer úgyis meghalsz... Persze nem mindegy mikor, de addig is éld az életed a lehető leghasznosabban... A lázadásoknak meg mi egyéb politikai zavargásoknak az esélye nagyon nagy a mai helyzetben.
2013. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem így gondolok. Persze nem atombunkert veszek 100 ezer dollárért, de jobb félni mint megijedni
2013. okt. 22. 19:36
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Sokra mész ezekkel ha fejen csap egy hegy méretű aszteroida egyébként a jelen világa minden pillanatban összeomlik és létre jön a jövő világa hidd el csak növeled az elhalálozási esélyed ha fegyverrel és 20kiló kajával tömött hátizsákkal jársz
2013. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2013. okt. 22. 19:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Én gazdasági összeomlástól, hiperinflációtól nem tartok.

Az 1990-es és a 2008-as gazdasági válságot is kihevertük ilyen praktikák nélkül.


Természeti katasztrófák bármikor előfordulhatnak, így valóban érdemes ilyenre felkészülni (pl. biztosítás, néhány napra elég élelem, víz, tűzifa stb.)


Ismerem a sorozatot és ők a társadalom összeomlására, anarchiára készülnek. Japánban a földrengések, cunamik, tájfunok esetén is megmarad a rend, mivel talán a világ legfegyelmezettebb népe, máshol nagyobbak lennének a gondok.

A társadalom, a rend, az ellátás összeomlása általában háborúk esetén történik. Észak-Amerikában, Európában hosszan tartó háború nem valószínű, bár Vukovár, Szarajevó ostroma megmutatta, hogy ez sem kizárt még a modern Európában sem. Ilyen esetre érdemes lehet fegyvert, élelmiszert, víztisztítót beszerezni. Érdekes, hogy ezekben az új amerikai sorozatokban már nem mondják ki, hogy háborúval rémisztgetik a népet, mint a hidegháború időszakában, hanem helyette inkább az mondja a National Geographic eufemisztikusan, hogy pénzügyi összeomlás, napkitörés, pólusváltás, meteorbecsapódás stb.

2013. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én valóban elgondolkodtam rajta. Szerintem érdemes felkészülni. Napkitörés, pólusváltás, ezek is lehetségesek. Akkor meg biztos anarchia
2013. okt. 22. 19:54
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Készülj. Csak nyugodtan.

Éld mindennapjaidat rettegésben, félelemben a világ összeomlásától.

Én meg addig élem a saját kis gondtalan életemet... És majd 50 év múlva az öregek otthonában megdumáljuk, hogy melyikünknek volt igaza, OK?

2013. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges, és egészségtelen ilyen dolgokon stresszelni magadat.

Volt válság, H1N1, stb. mégis átvészeltük. És különben is: nem tudsz felkészülni mindenre.

Az általad felsoroltakon kívül még vagy tucatnyi olyan katasztrófa, válság, fenyegetés van, amire nem számítasz, nem tudsz felkészülni - és akkor a legvalószínűbb, hétköznapi problémákról, betegségről, balesetről, bűnözésről, munkanélküliségről stb. nem is beszéltünk.

2013. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 büdösmacska válasza:
Feleslegesen izgulsz. Ha a felsoroltakból bármelyik is bekövetkezik, nem fogsz úgysem rendesen felkészülni. A Nap 11 éves ciklusának az idei év a csúcspontja. Járványok, gazdasági összeomlás ellen nem tudsz mit csinálni. A pólusváltásnak meg kell néhány tízezer év, ha nem több. Ezeket a marhaságokat azért találják ki, hogy a sok paranoiás összevissza vásároljon (lásd. maja naptár). Spórold meg a pénzedet és menj el egy pszichiáterhez. Nem bántásból mondom, de szerintem paranoiás vagy. És ne parázz olyan dolgok miatt, amik ha meg is történnek, mi valószínűleg már alulról szagoljuk az orgonát.
2013. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!