Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire káros a környezetre,...

Mennyire káros a környezetre, ha újságpapírral és szórólapokkal tüzelek? A füst és a hamu mennyi POP-t (tartósan megmaradó szerves szennyező), ill. nehézfémet tartalmaz? Mennyivel lépik túl a határértékeket ezek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a papírt klórral fehérítik és emiatt veszélyes vegyületek is jelen lehetnek benne, továbbá a régebbi, újrahasznosított anyagok betűi PCB-ből, ólm-ból is készülhettek hajdanán. Csak céges papírral veszi át a MÉH, és úgy is mindössze 1Ft-ért kg-ját. Van vagy 4 q-nyi, és akárhogy is számolom sokkal inkább megéri eltüzelni (fűtőértékével egyenértékű tűzifa már önnmagában drága lenne + még a kiszállítás), Ha elviszem a MÉH-be még én bukok a benzinen.:S

Kérem csak olyan válaszoljon, aki jártas a dologban és megbízható adatokkal tud szolgálni!


2009. nov. 16. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
én sajnos nem tudok megbízható adatokkal szolgálni, de mérnökként én a kockázatok mellett is egyértelműen eltüzelném!
2009. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne haragudj, hogy én is off-olok, de szeretném elmondani, hogy milyen jó volt olvasni a soraidat, hogy van még ember, akit érdekel, hogy ne tegye tönkre ezt a bolygót!

Csak így tovább!

2009. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a papír elégetése után rengeteg hamu marad. ennek az elszállítását is kalkuláltad az számításodban?
2009. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Az elszállítás nem jelent gondot. A természetes anyagok hamuja: fa, gaz, /papír?/ az egyik legjobb talajjavító, sok nyomelem és szervetlen ásványi anyag visszamarad benne, csak javarészt a széntartalom távozik égésnél. A hamut mindig ki szoktuk szórni a kertben (mindenkinek ezt kellene tenni, ezzel is védjük a környezetet), hogy a növények újra felvehessék az ásványokat oldat formájában, (zárt rendszer-kevesebb hulladék). Emiatt volnék kíváncsi arra is, hogy milyen a károsanyag koncentráció a hamuban! Nem lenne jó ólmos retket reggelizni a vajaskenyérrel:D.
2009. nov. 17. 18:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Na! Senki? Tényleg fontos lenne!
2009. nov. 18. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a rányomtatott festékeket ellenőrizni.Abból talán lesz rálátásod a dologra.
2009. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A papír hamuját ne szórd ki a kertbe. Az nem "természetes". Nem csak a festék, de a gyártás során több egyéb vegyi anyag is belekerül ebbe a termékbe.


A hamu visszaforgatása egyébként is nagyon savasítja a földet. Ha nem elemzel talajmintát évente, és nem ennek megfelelő növényeket ültetsz, akkor többet ártasz vele, mint amennyi a haszon....


ólmot, a 80'-as évekig használtak újságoknál ha jól tudom.


De az a festék, amivel most nyomtatnak sem sokkal egészségesebb.


én nem égetném nagy mennyiségben, és nem ásnám a kertembe semmiképp...

2009. nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Utolsónak: köszönöm a részletes választ!

A kertbe most már nem valószínű, hogy kiszórom a hamut, az elégetés még kérdéses, mamámék falujában még nincs szelektív gyűjtés, csak úgy kidobni a kukába meg nem akarom, tehát valószínű, hogy megy az egész a sparhetba.

Ha nem bánják a családban, akkor lehet, hogy elraktározom, és majd inkább leadom a MÉH-be, ha jobb lesz az ára.

2009. nov. 19. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!