Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jövőre második nyelvet kell...

Jövőre második nyelvet kell választanom angol mellé ti olaszt vagy németet választanátok?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok nemet és kort is valamint melyik lenne célszerűbb .Meg gondolom könnyebben tanulhatóbb, hasznosabb stb

2013. nov. 10. 21:29
 1/7 anonim válasza:
Egyértelműen a Német.
2013. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen csak azt halottam, hogy az olasz könnyebb nem megbízható forrásokból.

Ezt utálom, hogy mondják sokan az olasz könnyebb .

Ilyenkor megszoktam kérdezni az illetőt tanult-e olaszul a válasz nem szokott lenni.

2013. nov. 10. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon könnyen ment az olasz az angol után. De én meg németet nem tanultam, tehát így összehasonlítani nem tudom. Az olasz egy gyönyörű nyelv, a német viszont hasznosabb.
2013. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amelyik jobban érdekel, szimpatikusabb! A német mindenképp hasznosabb, mint az olasz. Már csak azért is, mert több európai országban is hivatalos nyelv. De ha neked az olasz tetszik, akkor azt tanuld!
2013. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Németül többen beszélnek, mint olaszul, de ha jól megtanulsz olaszul, akkor akár spanyol anyanyelvűvel is el tudsz társalogni.

De ha angolul tudsz, akkor a "célszerűbb" helyett azt válaszd, amelyiket jobban szeretnéd tanulni.

Mindkét nyelvet tanultam, de nem tudom megmondani melyiket volt könnyebb tanulni. Ráadásul nem is jelentene semmit, mert neked attól még bármelyik mehet nehezen.

A korom és a nemem ebből a szempontból miért releváns?

2013. nov. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"..ha jól megtanulsz olaszul, akkor akár spanyol anyanyelvűvel is el tudsz társalogni. "


Ezzel azért vitatkoznék,ismerősöm anyanyelvi szinten beszél spanyolul,nyáron voltunk Olaszországban és egy büdös szót nem értett abból amit ott beszéltek


Amúgy én mindenképpen a németet választanám ha a hasznosság a szempont,Európa vezető országa Németország,itt is elég erős a német befolyás,a kereskedelmi cégek nagyrésze német,csak jól járhatsz vele

2013. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vitatkozhatunk, de volt szerencsém végighallgatni egy olasz nyelvtanár és egy spanyol anyanyelvű lány párbeszédét, csak néhány szó okozott gondot nekik, de elég sokáig beszélgettek több témáról is.
2013. nov. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!