Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha sok barackmagot eszik...

Ha sok barackmagot eszik vlki, meghalhat?

Figyelt kérdés
olvastam,hogy a barack magjában cián található.én eléggé szeretem,de ha sokat eszek előle rosszul érzem magam,ezért kíváncsivá tett a dolog.ha tényleg halált okoz,akkor mennyi az a határ,amit túllépve halálos?

2013. nov. 11. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

google.. Sok információ van a kérdéseddel kapcsolatban, csak használni kell a googlet.

[link]

2013. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
igen kb 1000 kg-ot nem szabad megenni
2013. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nemesített sárgabarack esetében kisebb gyermekeknél a keserű barackmagból 20, felnőttnél 40-60 mag elfogyasztása mondható veszélyesnek.
2013. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Mandulával is ésszel. Annak alacsonyabb a ciántartalma, úgyhogy inkább azt majszold, ha ennyire függő vagy. :)
2013. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte vártam, hogy előhozakodjon valaki a Hunza sztorival. Érintőleges köze sincsen a sárgabarack mag majszolgatásnak a magas átlagéletkorhoz:


"Mindezeket a hunzák természetes életmódjának és táplálkozásának, a tiszta levegőnek és ivóvíznek, a rengeteg mozgásnak és a hosszú éhezési periódusoknak tulajdonították . Korábban a nem elegendő termés a tavaszi időszakokban több heti koplalásra is kényszerítette őket"


Csak ezt már a civilizált embernek nem olyan könnyű eladni, mint a magzabálást.


Most térjünk rá magára a magra. Az ún B-17-es vitamin alapanyagát, egy bizonyos amigdalinnak nevezett vegyületet nyertek ki a barackmagból 1830-ban, ami egy ciántartalmú glikozid, amit egy enzim ami emulzin névre hallgat bont le benzaldehidre, hidrogén-cianidra és szőlőcukorra.


Aki figyel kémia, töri órán, vagy legalább az etéren kétes képesítéssel rendelkező bitnácikra a Gyk-n, az tudhatja, hogy a középső nincs éppen túl jó hatással az emberre, vagy a legtöbb élőlényre:

[link]

[link]


Szerencsére ebből az enzimből szerencsés esetben nincs, vagy csak marginális mennyiségű található a vékonybélben, így keresztülfolyik rajtad az esetek többségében de amennyiben mégis van a szervezetben masszív ciánmérgezésre számíthat a delikvens. Tehát én a helyedben nem majszolgatnám, inkább áttérnék a mandulára:)


Egy hosszabb cikket találhatsz erről, ha érdekel:

[link]

2013. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A B17 vitamin oké a rákosoknak!De hol is a cián?Hát barackmag külső részén,azt kell leszedni róla.A Németek már tudnak valamit,mert nem a barackot rendelték meg,hanem a magját!
2013. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!