Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem egy olyan emberbe, aki bármikor meghalhat. Tanácstalan vagyok. Mit tegyek-ne tegyek?

Figyelt kérdés

Két éve az egyik barátnőm által bekerültem egy társaságba. Akkortájt nagyon szorítottak valakinek, hogy meggyógyuljon, de mivel "friss" voltam, nem nagyon akartam rákérdezni a dologra.


Egy évvel később találkoztam a beteg fiúval. Teljesen ledöbbentem. Hihetetlen élni-akarás van benne, meglátja az élet minden apró örömét, és olyan humorérzékkel áldotta meg az Élet, hogy el sem hittem, hogy ő valóban beteg ember. Pedig az. A betegségét sosem említette, így egészen mostanáig nem is tudtam, hogy pontosan mi baja.


Rengeteget beszélgettünk az elmúlt egy évben. Minden hónapban találkoztunk a szokásos összejöveteleken és minden ilyennek az lett a vége, hogy egy félreeső helyen hajnalig beszélgettünk. Mindenről. Egy idő után már interneten is tartottuk a kapcsolatot. Beleszerettem, de nem mertem lépni, mert nem tudtam, hogy én is tetszem-e neki, vagy sem, mivel az órákig tartó beszélgetéseken kívül semmi más nem történt.


A héten ünnepeltük a születésnapját, és ezen okból ismét összejött a társaság.

Aztán megkaptam a hideg zuhanyt: olyan betegségben szenved, hogy lényegében bármelyik pillanatban meghalhat. Azért nem mesélt semmit, mert nem akarta, hogy a sajnálat vezéreljen, amikor leülök vele beszélgetni.


Eljöttem, mert nem bírtam visszatartani a könnyeimet.

Az öccse mesélte el. Ahogy azt is, hogy nem azért nem lép, mert nem tetszem neki, hanem azért, mert nem fog arra "kényszeríteni", hogy mellette legyek ilyen állapotban.


Teljesen tanácstalan vagyok.

Mit tegyek? Igazából azt se tudom, hogy pontosan mire várok választ tőletek, de muszáj volt kiírnom magamból. :(


26N


2013. júl. 14. 23:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt tudom hogy én mit tennék hallgatnék a szívemre
2013. júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben lépnék. Képzeld el, hogy bármikor meghalhat, és te még egy ilyen örömöt adhatsz neki az életben.

Legalábbis, ha valami komoly betegségem lenne, biztos minden lehetőséget megragadnék, hogy élhessek.

2013. júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a helyzet, hogy bármelyikünk meghalhat bármikor, csak az átlagember nem ennek tudatában éli a mindennapokat. Az ő életére ez a tudat jobban kihat, de nem azt jelenti, hogy ne élhetne teljes életet. Én belevágnék szerintem.
2013. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg félretenni a betegségét. Balesetben is bárki bármikor meghalhat, mégsem foglalkozunk vele, amikor az életünket tervezzük. Ha meghal, lehet, hogy bánni fogod, hogy nem léptél. De lehet, hogy azt fogod bánni, hogy mondjuk 30 évesen magadra maradsz kapcsolat, gyerek nélkül. Persze közben lehet, hogy sok mindennel gazdagodhatsz mellette, s megéri. De ezt csak akkor fogod megtudni, ha belevágsz.
2013. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszönő ismerősömnek alig jósoltak 1 évet. 15 évvel ezelőtt.


Ne ez befolyásoljon. Lehet téged hamarabb üt el egy busz (bocs, morbid voltam) és ez az igazság.

2013. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban amúgy is bármikor meghalhat az ember, szerintem ez ne befolyásoljon.

Amúgy megkérdezhetem, hogy mi a baja.

2013. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
legyél azzal akit szeretsz! gondolj bele hogyha bármi történne megbánod , hogy te nem voltál mellette ameddig csak lehetett 17/L
2013. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Én összejönnék vele a betegsége ellenére is. Szerintem a boldogság még gyógyító erejű is valamilyen szinten, persze nem úgy értem, hogy teljesen meggyógyul, de lehet, meghosszabbodik az élete. De ha nem, akkor is legalább boldogan hal meg.
2013. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

Ezek szerint szeret téged. Te is őt. Én a helyedben lépnék. Persze, ha tényleg meghal, utána irtó rossz lesz. De akkor is, ha anélkül meghal, hogy tényleg megtudná, mit is éreztél iránta.

Én a helyedben kihazsnálnám azt az időt, amit a sors nektek engedett!

2013. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem olvastam el a kifejtésedet, egyből rávágtam volna azt, amit a 3#-as válaszoló írt.

Aztán miután elolvastam, most is egyetértek vele...

2013. júl. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!