Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ajj, olyan béna vagyok nyelvta...

Ajj, olyan béna vagyok nyelvtanból. Mindent eddig megtanultam, de nem megy. Egyszerűen nem értem. Szeretnék egy pár kérdést feltenni mert a tanárom nem válaszol rá -. -" ( többi lent)?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok , és nagyon gyorsan haladunk az anyaggal , és nem mindig tudok oda figyelni, mert közben írni is kell... Szóvaal :


Az egyszerű összetett mondatot értem.


A Mellérendelőt és az alárendelőt is. De az alárendelőnél ugye van kötőszó ,meg utaló szó. Ezekre tudtok példát mondani? Milyen kötőszavak meg utaló szavak vannak?:)


A Mellérendelő az megy , hogy milyen fajtái vannak és hogy azt hogyan kell jelölni.


Az alárendelő mondatok elemzésének menete is megy...


De ha kérdezik ( pl háziban) hogy : Pótold a hiányzó mondatrészekben a hiányzó utaló és kötőszókat!

Akkor már nem tudom mit kell oda írni....


Meg amikor azt kéri a feladat hogy bontsd szóelemekre a következő szavakat , akkor nem azt a : Jel, rag , és még van 2 de nem jut eszembe.. Szval ezeket kell nem?


Mielőtt elítélnétek hogy 7.ben nem tanultam nyelvtant elmondom hogy nagyon sokat hiányoztam és egyedül ezt nehéz megtanulni. Köszi a Segítséget!


2013. nov. 11. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már a kiírásodból értem hogy miért nem érted!:)Hoppá elmaradt egy-két vessző!:) "és nagyon gyorsan haladunk az anyaggal , és nem mindig tudok oda figyelni, mert közben írni is kell..."Ez a kulcs mondatod!Mert lassan írsz és nem a szövegre figyelsz,hanem a szavakra!Így nehéz is felfogni,hogy mit is magyaráz a tanár.Nekem a gimibe voltak ezzel problémáim,hogy csak minden második mondatot tudtam leírni,de megoldottam úgy,hogy egyszerűen nem körmöltem,hanem a tanárra figyeltem és utána lemásoltam az anyagot.Amúgy egy szétboncolt,összetett kérdést tettél fel.:)
2013. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen , ebben igazad van :) De ma pl olyan gyorsan diktált a tanár, hogy kb csak néztem mint a tejbetök.. xdddd Szóval ez így nehéz..
2013. nov. 11. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

A hiányzó utalószók és kötőszók beírásában a szövegértelmezés segít.


Pl. Nem számít, ami velünk történt.

Megoldás: Nem számít AZ, ami velünk történt.


Pl. Aki bátor, velünk jön.

Megoldás:

Aki bátor, AZ velünk jön.


Pl. Nem számít, jössz, vagy nem jössz.

Megoldás: Nem számít AZ, HOGY jössz, vagy nem jössz.


Javaslom, hogy szerezd be valahonnan Zsuffa Zoltánné Gyakorlati magyar nyelvtan című könyvét. Remek segítőtárs: világosan, logikusan megmagyarázza az elméletet gyakorlati példákon keresztül.


Aztán itt van egy link, ami a feladatokat és a megoldásokat is tartalmazza, Példákon keresztül vezet rá az elméletre. :)


RE80382 Jobb leszek nyelvtanból 8. Megoldókulcs


Írd be a google-ba, s onnan töltsd le a dokumentumot.



Legjobban konkrét feladatokon keresztül tudjuk neked megmagyarázni azt, amit nem értesz.


Bátran térj vissza ehhez a témához, és segítünk a házi feladat megoldásában. :-)

2013. nov. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


"Meg amikor azt kéri a feladat hogy bontsd szóelemekre a következő szavakat , akkor nem azt a : Jel, rag , és még van 2 de nem jut eszembe.. Szval ezeket kell nem?"


Igen! :-)


Szótő, jel, rag, képző, kötőhangzók.


Ezeket kell jelölnöd.


Ez egy internetes korrepetáláshoz vezető link:


[link]


Használd egészséggel.


De ismétlem: ha mégsem értesz valamit, jelentkezz itt, és segítünk. :)

2013. nov. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, iszonyú sokat segítettetek ezzel!:) köszi
2013. nov. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!