Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fogalmazásban segíteni?...

Fogalmazásban segíteni? Részletek lent

Figyelt kérdés

címe: A szveg születése

bevezetésnek ilyet kelll leírni h: meggyőzés, műveltség, hitelesség

tárgyalá: az maga h hogyan épül fel a szövegalkotás

bejezés: én-kép


amit egyáltalán nem tudok az az én-kép.... és a bevezetés nem azt kem h írjátok meg ehlyettem hanem azt hogy segítsetek benne

köszönöm előre



2013. nov. 15. 15:11
 1/5 anonim válasza:

Hú, ha már a kérdés kiírása ilyen, amilyen, akkor nálad tényleg elég nagy problémák vannak fogalmazás terén.

Szóval... talán... A szöveg úgy születik, hogy az emberek megfogalmazzák gondolataikat... Az én-kép pedig azt jeleti, hogy hogyan látom magamat... mit gondolok magamról...

...nehéz így válaszolni, hogy egyáltalán nem is értm, hogy mi volt a kérdés...

2013. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos nem engedte úgy kiírni a kérdésemet, ahogy én szerettem volna... nem ehetek róla, bocsánat
2013. nov. 15. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan zavaros, hogy számomra az sem egyértelmű, hogy miről is fog szólni ez a fogalmazás.
2013. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"sajnos nem engedte úgy kiírni a kérdésemet, ahogy én szerettem volna"

--> Hogyan kell fogalmazást írni a szövek születéséről?

Wow :)


Meggyőzés: a szövegnek van egy célja, vagyis valamilyen információt közöl, és erről meggyőz másokat, tehát az olvasónak el kell azt fogadni.

Műveltség: Nem árt, ha a szöveg írójának van némi háttérismerete a témáról.

Hitelesség: Olyan információkra támaszkodjon, amit az olvasó elfogad. Ne legyen légből kapott, manipulatív, stb.

2013. nov. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Minden szöveg egy gondolattal születik, amelyet valaki meg kíván osztani másokkal. Felépítése , stílusa függ több tényezőtől.Például, hogy kinek szeretné elmondani, vagy leírni az,, adó" az ,,üzenetet". Ha megvan a téma és a célközönség, akkor logikus rendbe kell fűzni a hozzájuk kapcsolódó szavakat.

Az én-kép és a szövegalkotás kapcsolata Nekem itt nem világos, de talán arról van szó, hogy minden megalkotott szöveg, akár szóbeli, akár írásbeli, magán hordozza az alkotója egyéniségének jegyeit. Például akkor is felismerünk egy Ady-verset a jellemző szimbólumairól, ha korábban nem is találkoztunk vele.És akkor itt az összefüggés a műveltséggel, mert minden szövegalkotás alapvető feltétele az adott nyelvi műveltség.

2013. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!