Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A minap újra hallottam a...

A minap újra hallottam a Holdra-szállás híres mondatait: "Kis lépés egy embernek, de óriási ugrás az emberiség számára". Elgondolkodtam, hogy így az elmúlt évtizedeket nézve tényleg olyan nagy ugrás volt-e. Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2013. nov. 17. 18:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat: a nagy dolgok nem két nap alatt érnek be. A holdraszállás egy nagy dolog volt ahhoz képest, amiket addig elértünk. De egy olyan kaput nyitott ki, amely (talán) még hosszabb távon fog beérni, mint amennyi idő a holdraszállás sikeres kivitelezéséhez volt szükséges. Ez a kapu azt jelentette, hogy az emberiség képes elhagyni a Földet; képes elérni egy másik égitestet; képes lehet rá, hogy más bolygókra, esetleg akár más csillagok bolygóira is eljuthasson később. Ez az a dolog, amely még nem ért be, de a holdraszállás megmutatta, hogy ez igenis lehetséges, és kivitelezhető lesz a jövőben. Ha a Holdat el tudtuk érni, akkor elméleti akadálya nincs annak, hogy az emberiség egyszer majd benépesíthesse akár az egész galaxist, talán az egész Világegyetemet is. Ez nem holnap vagy holnapután lesz, de lehetséges a jövőben, és ennek első, kis lépése volt a holdraszállás.
2013. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Akkoriban az emberiségtörténelmének egyik nagy szégyenfoltja zajlott: A kommunizmus tomboló terjedése, és az ezzel párhuzamos hidegháború.


Így, történelmileg érthető, hogy az amerikaiak mindenekelőtt a Szovjetunió előtt bizonyítani akartak. MINDAZONÁLTAL engem mindig is idegesített és bosszantott a tény, hogy a "nagy lépés az EMBERISÉGNEK" legfőbb jelképeként a Holdra szálló űrhajósok (akik elsősorban amerikainak tekintették mind magukat, mind a Holdra szállást mint missziót és történelmi pillanatot,) nem az EMBERISÉGET képviselő szimbólumot vittek magukkal, hanem csupán egy nemzeti(!) jelképet: az amerikai zászlót tűzték ki.


Kérdem én, magyarként hogy nézzek büszkén a "nagy lépésre az emberiségnek", amit egy másik ország zászlaja fémjelez?


Így visszatekintve az akkori időkre, (ma már, amikor közös, baráti küldetésekben dolgoznak orosz, amerikai, és más pilóták), ez szégyent hoz az amerikai zászlóra is.

2014. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Vitatkozhattok, attól még kamu volt az egész.
2019. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Tagadhatjátok, ostoba szkeptikusok, attól még megtörtént.
2019. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!