Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges ez az elméletem?

Lehetséges ez az elméletem?

Figyelt kérdés
Manapság az emberek tudják manipulálni az időjárást, tudnak földrengést, cunamit, hurrikánt, vihart manipulálni. Akkor az nem lehetséges, hogy az olyan emberek, akik birtokában vannak ennek a "programnak" szabadították rá Japánra nemrég azt a katasztrófát? Simán megtehetnék, nekik semmi kárt nem okoz, és bizonyítani nem tudják. Főleg Japánnál, ahol, brmikor lehet egy természeti katasztrófa.

2013. jún. 16. 23:41
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Manapság az emberek nem tudják az időjárást manipulálni.

(Azaz igen kis mértékben igen, például a már meglévő esőfelhőből el tudjuk indítani az esőzést, de esőfelhőt nem tudunk csinálni.)

Az az időjárás-befolyásolós dolog egy közkedvelt városi legenda.

De látom a legendagyártáshoz te is lelkesen csatlakozol. :-)

2013. jún. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok fantasztikumot és álhírt olvasol és sajnos nem tudod normálisan szűrni a bejövő információkat.

KEvesebb UFO magazin és ECHO tv, több national geographic.

2013. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elméleteddel az a probléma, hogy a szükséges feltételei nem adottak.
2013. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

A kérdés megválaszolásakor mindenki abból indul ki, amit a világról eddig olvasott, hallott, tanult. Ezek alapján nyilván nem lehetséges. De az oktatás, a tudomány és a tömegtájékoztatás által felénk áramló információkat illene megkérdőjeleznünk. Na nem kekeckedésből, hanem pusztán azért, mert a történelem során mindig magabiztosak voltak az emberek az aktuális világnézeteik szilárdságát illetően. A vaskalapos inkvizítorok szellemisége itt él velünk a XXI. században. Aki megkérdőjelezi a status quo-t, azt kiveti magából a tudományos, de akár a civil közösség is. Az ember semmit sem tanult a múltból.

Tehát az időjárás befolyásolása az alapján nem lehetséges, amit tanultál. De a valóság teljes megismerése nem lehetséges, hiszen a felénk áramló információ az úgynevezett valóságnak csak egyféle narratívája, a többiről nagy kuss van, vagy direkt nevetségessé van téve az összeesküvés-elmélet, mint fogalom által. Ami nem fér össze a jelenlegi világképünkkel, azzal nem kell törődni, az csak olcsó babona, ezotéria, bomlott agyak terméke. Így nem szükséges kilépni a komfortzónából, nem kell gondolkodni, csak nézni kell a Nat Geo-t egész nap. De már az is csoda, hogy Michio Kaku ekkora publicitást kap. vagy nem is csoda, hanem szép lassan transzformálják az emberek gondolkodását egy jobb irányba.

2013. jún. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt is leírom:


Az időjárás fő befolyásolója a Nap, és a földi légkörzés, amit leginkább a Nap, kevésbé a Föld forgása okoz. Ahhoz, hogy ezt a folyamatot befolyásoljuk, legalább ezzel a két rendszerrel megegyező nagyságú energiát kéne a rendszerbe pumpálni, hogy csökkentsük a hatását. Ez az irtóztatónál is irtóztatóbb energia. Amennyi energiát kap a felszín a naptól, annyi energiát mi évszázadok alatt állítunk elő kisded eszközeinkkel.


A földrengés szintén. Legerősebb atomfegyvereink is csak műszerekkel érzékelhető lökéshullámokat csinálnak - ahhoz, hogy egy Japán szintű földrengést kirobbantsunk, a teljes atomfegyver arzenálunkat le kéne vinni 30-40km mélyre (már önmagában ez is eléggé durva munka lenne...) és ott felrobbantani. De meg merem kockáztatni, ez is kevés lenne... Összeakadt, majd "elpattant" kőzetlemezek energiájával kell versenyezni. Olyan erőkkel, ami a kontinenseket mozgatja...


Ez nem egy elmélet, hanem csak egy nagyon gyenge lábakon álló hipotézis. Ne ilyeneket gyárts, hanem ismerkedj meg a fizikával. Az ember egy önelégült faj, de a Nappal és a Földdel, pláne az ezekben mozgó energiákkal mi hírből sem vehetjük fel a versenyt.



De, ha már ennyire elmerültél a dologban, vidd tovább a hipotézisedet. Mi értelme lett volna Japánra rászabadítani egy földrengést majd egy cunamít? Mi értelme, hogy az USA-ban szinte évente földig rombol egy-két várost egy-egy tornádó? Miért, mi értelme lenne ebbe elképzelhetetlen energiát ölni? Mit lehet vele nyerni?

2013. jún. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mint az előzőt, engem is érdekel, honnan veszik az energiát. Egy szimpla, nyáron fejlődő helyi zivatarfelhőben egy atombombányi energia tud összegyűlni. Egy emberesebb, fél országot meglocsoló felhő 300-500 millió tonnányi vizet is képes magában tartani, szállítani és kiengedni. Ekkora energiamennyiséget szerintem esélytelen irányítani. Ha egy atomot be is dobnak a közepébe, akkor is lenne egy kis katyvasz, de utána újra összeállna és folytatná megállíthatatlan útját.


Az ilyen összeesküvés elméletekben azok hisznek, akik félnek a körülöttük levő világtól és nem merik elfogadni, hogy nincs ráhatásuk a dolgokra és rémisztőnek vélik a jövőt. Ilyen kreált dolgokban kezdenek el hinni, mert így nyugtatják magukat, hogy igenis van ráhatásunk a környezetre, nem vagyunk teljesen kiszolgáltatottak. Minden rosszat szándékosnak képzelnek, mert ezt könnyebben feldolgozzák, mint a bárkire véletlenszerűen lecsapó katasztrófát. Ebben az egyben nagy egyetértés van az összeesküvés hívők vizsgálói között.


Ha menne az időjárás irányítás, akkor vajon miért engedik az amcsik, hogy a legfontosabb termőterületeiken ordenáré méretű aszály legyen?

[link]

2013. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az én elméletem szerint elméleteket azok gyártanak, akik nehéznek találják a világ egy szeletének megismerését. Akik viszont a világ valamely jelenségének megismerésével foglalkoznak (tudósok), bizonyos valószínűségű feltételezéseket fogalmaznak meg alapos megfontolás és bizonyítékok alapján, miután több ötletük nincs saját elgondolásuk revíziójára. Aztán, ha más se tudja megcáfolni az elképzelést, akkor azt tudományos eredménynek nevezik. De ebben a körben akkor is tudják róla, hogy az elképzelés hatóköre véges, csak nem pontosan ismerjük a határait.

Az időjárás manipulálása az időjárási jelenségek, működésük, keletkezésük körülményei alapos ismeretében - és további feltételek teljesülése esetén - lehetséges. De ma a japán cunamihoz képest Japán rendkívül kis területén (nagyobb strandon) enyhe hullámzást (lásd hullámfürdő) előidézése, ami szóba jöhet. A nagyságrendi különbségre az előző válaszokban találhatók adatok.

2013. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Először is, Köszönöm a válaszokat! Aztán:

23:56-os: igen szeretek fantáziálni :)) Bár ezt lehetségesnek gondolom

00:00-ás: (jókor írtál ;) ) igen, lehet, bár nem ismerem azokat, amiket említettél :) (kivéve a NG-t)

00:37-es: tetszik a válaszod :) És igen, a valóság igen kevés részét ismerjük, azt is főleg bulvárból és médiából. Tehát azt mondanak nekünk amiket akarnak, és azt titkolnak el amit akarnak... Sokunkat teljesen "irányítanak"

Sir Butcher (:D):Igen, tudom mi befolyásolja az időjárást... Bár azt hiszem, te sokat tudsz a témáról, én nem nevezném "kisded eszközöknek" És hogy mi értelme? Kísérlet. Hallottál már róla? Mi értelme állatokat kínozni, szereket beadni nekik? Kísérlet. Megtudni mire vagyunk képesek (Avagy mire nem...)

08:10-es: Hogy honnan veszik az energiát? Na, erre én is kíváncsi vagyok :D Ugyanis fogalmam sincs. Nyilván (atom)erőművekből, vagy ilyesmi. De tényleg nem tudom. Viszont a 2. bekezdéseddel nincs igazad. Én elfogadom, hogy én, sőt az egész emberiség csak egy apró porszemek vagyunk a Földhöz képest. Több milliárd évet megélt, és semmibe nem kerülne neki az egész civilizációt megsemmisítenie. És pontosan, teljesen kiszolgáltatottak vagyunk, és ha így haladunk ez a pusztulás sorra is fog kerülni. És tudjátok mit? Tényleg félek tőle. Mert több milliárd ember fog meghalni, vagy olyanok lesznek, mint a barbárok. Nem lesz áram, boltok, még vezetékes víz sem, teljes lesz a káosz. Ettől ki ne félne? Max. egy őrült... És az aszályról pedig: Honnan kéne tudnom?? :DD Ez csak egy elmélet érted, elmélet!! Nincs mindenre válaszom, de hiszek benne!

12:20-as: Nem vagyok tudós, nagyon nem vagyok :D. És amint látom nagyon is sokan megcáfoltak. És az egész világ tiszta rejtély, nyilván akad olyan szelete, amit nem értünk. Viszont a hullámfürdőn nevetnem kellett. Olyan ma már minden strandon van. Nem gondolod komolyan, hogy csak ennyire lennének képesek??

2013. jún. 22. 23:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem elmélet, hanem egy gyenge lábakon álló, bizonyítás és bármilyen tényanyag nélküli hipozétis :)


Ki lett fejtve, hogy egyszerűen mutatóban sem állítunk elő annyi energiát, amennyi egy ilyen akcióhoz kéne, te meg jössz azzal, hogy hát szerinted atomerőművekkel :)


A hullám-medence és egy cunami kürübelöl egy nagyobbacska tábortűz és a Nap hasonlata szinten mozog :) Egy cunami irtózatos vízmennyiség több száz km-es területen való mozgatása. Kvázi több száz km-en át a vizet meg kéne emelni jópár méterrel, majd visszaejteni, újra megemelni, és megismételni párszor. Na, így készül a cunami. Ez, ismét, energetikailag, és felszerelésileg is megvalósíthatatlan.


Rengeteg vízalatti atombomba robbantást csináltak már, pedig egy atombomba nem kevés energiát ad le hirtelen. De az az igazság, hogy lokálisan csinált egy kis hullámzást, és annyi.


A természet méretarányai elképesztőek, eléggé nevetséges belegondolni, hogy mi ennyire rövid időskálán (mint pár perc vagy óra) tetemes változást tudunk előidézni :)

2013. jún. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6 vagyok


"Az időjárás manipulálása az időjárási jelenségek, működésük, keletkezésük körülményei alapos ismeretében - és további feltételek teljesülése esetén - lehetséges" Lehetséges, de csak pl olyan szinten, hogy esőfelhőből esőt, vagy párás levegőből felhőképződést indítsanak. De földrengést - és ebből jövő cunamit szerintem tökéletesen lehetetlen.


A szükséges energiáról meg annyit, hogy egy atomerőmű az annyira töredék energiát termel, mint egy atombomba, hogy semennyit. Az atomerőművek évek alatt szabadítják fel azt az energiát, amit a bombák egy pillanat alatt.

2013. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!