Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne lakhatóvá...

Hogyan lehetne lakhatóvá tenni a Holdat az emberek és növények számára?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak ilyen dómokkal, vagy mikkel, amik nem engedik ki a levegőt. A holdnak nagyon kicsi a gravitációja, semmilyen gázt nem képes megtartani egyébként. Még a mars se nagyon...
2013. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért, oda akarsz költözni?
2013. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szal ilyen üvegházakra gondoltam. De közbe eszembe jutott mégegy 5let:


Sci-fi űrhajókon létezik mesterséges gravitáció. Ez egy olyan dolog, ami adott területen belül létrehoz egy erős gravitációs teret (1G), de távolabb nincs ennek kihatása, szóval igazából nem föld tömegű padlón járkálnak. (Egyébként ha elmennének a hold mellett, akkor kitérítenék a föld körüli pályájáról :D)


Tehát, ha egyszer feltalálnánk ezt a technológiát, akkor lehet hogy meg lehetne csinálni azt is, hogy a hold felszínét, vagy a felszínének egy részét beborítani a mesterséges gravitációs padlóval, arra földet szórni, és belőni hogy nemtom, 100 méterig működjön, és akkor lehet hogy lehetne szép természetes hatású atmoszféra a holdon, mindenféle üvegfalak nélkül. Simán le lehetne szállni rá (bár akkor leszállásnál az utolsó 100 méteren hirtelen jónagy fékezésre lenne szükség).

2013. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Csak a föld (hold ?) alatt ,több tíz méterrel,mesterséges fény mellett.

A sugárzás oly erős és pusztító mértékű lehet (pl 1-1 napkitörés) során hogy megöli az életet.

Minket véd az ionoszféra e- gyilkos sugaraktól.


A meteoritok szabad becsapódásáról még nem is beszéltem. 1 apró kövecske (légkör hiányában )puska golyóként azonnal kidurrantva 1 a sci-fi-ből ismert üveg kupolát.


Szóval kész élet veszély a hold.. szó szerint:

Élet "veszélyes" hely.

2013. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehezen.

Az araboknál is drága az ivóvíz, de Holdon aranyérba kerülne.

2013. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20.23 vagyok,

Javítok ..a Magnetoszféra védi a Földet.

2013. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Folyamatosan üvegházhatású gázokat termelni,amik itt a Földön a felmelegedést okozzák(metán,szén-dioxid)

Valahogy mágneses teret generálni köré,ami megvéd a napszéltől

Ezután vizet szállítani oda,bár úgy tudom a Holdon van vízjég is,ez is megolvadna a hőmérséklet emelkedésével

Ezután jöhetnének a növények,először főleg algákra gondolok,utána egyre magasabb rendűek,majd ha van elég oxigén az állatok

A gtavitációval jelenlegi tudásunk szerint nem lehetne mit kezdeni

Folyamatos közreműködéssel talán fenn lehetne ott tartani egy lakható környezetet

De emberi ténykedés nélkül talán már pár évszázad alatt is visszaálna az eredeti környezetet,a nap nagyon gyorsan lecsupaszítaná a légkört

2013. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Aranyérbe? :D


Akkor inkább mégsem költözöm a Holdra... :D


Oké, srácok! Csomagoljátok vissza a bőröndjeiteket... Mégsem indulunk! :D

2013. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint kár lenne azzal vacakolni, hogy a Holdra telepítsük át az életet, illetve először is hozzuk ott létre az élet alapvető feltételeit: légkört első sorban (amit a Hold gravitációja nem tudna megtartani, a levegő kiszökne az űrbe), vagy mondjuk zárt burokban őrzött levegőt, és/vagy mesterséges gravitációt, légkör híján egy megfelelő védelmet "csillaghullás" azaz a Holdon meteor-zápor ellen (ami mindent tönkrezúzna, a levegőt őrző burkokat betörné)...


Ha engem kérdezel, sokkal egyszerűbb lenne olyan robotizált ipari technológiát feltelepíteni a Holdra, amihez létre lehetne hozni valamilyen metánalapú, vagy más, élethez használhatatlan nehézgázos légkört, és akkor ott vígan lehetne fémeket, érceket bányászni (gondolom az van, csak szerves energiahordozók nincsenek,) majd ott telepített kohászattal, nehéziparral ezeket feldolgozni.


Az egész (ma még földi) nehézipar ott lenne, ezzel kímélnénk a saját légterünket. Ember oda csak akkor menne, ha muszáj (űrkompos karbantartóknak) megjavítani valamit. Mondjuk az jó kis szakma lenne....

"Mit dolgozol?" -- "Rézöntő vagyok a Hold sötét oldalának északnyugati zónájában egy kráterben." -- "hűűűű"

:D

2014. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!