Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van külön mágneses, elektromos...

Van külön mágneses, elektromos, és elektromágneses mező? Azt tudom hogy a mágneses és az elektromos mező nem ugyan az de miben különbözik tőlük az elektromágneses?

Figyelt kérdés

2013. nov. 26. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Az,hogy mesterséges...nekem is volt egy hasonló kiírásom,abból arra akartam kilyukadni,hogy a kettő együtt felturbózva mit ér el?Semmi válasz.
2013. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Röviden: Az elektromos és mágneses mező külön külön is léteznek, de kapcsolatban vannak egymással, hatnak egymásra.

Bővebben: Az elektromos mező változása mágneses mezőt a mágneses mező változása elektromos mezőt kelt. Ha változás van, akkor ezek együtt jelennek meg.


Ha a mezők értéke állandó, akkor lehet hogy csak az egyik (elektromos vagy mágneses) van jelen.

Mondjuk egy patkó mágnes körül csak mágneses tér van. De ha mozgatod a patkó mágnest, akkor már létrejön elektromos tér is. (Ez történik a generátorokban.)

Az (álló nem mozgatott) megdörzsölt vonalzó mellett elektromos tér van csak. Az is tisztán elektromos jelenség, amikor a műszálas pulcsi szikrázik.


Pl. a fény is elektromágnese mező, van benne mágneses és elektromos mező is, és mindkettő változik.

2014. jan. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!