Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lesz ez a regény?

Jankasf kérdése:

Szerintetek jó lesz ez a regény?

Figyelt kérdés

I.Fejezet-A Sulikezdés


Valahogy érzem, hogy ez a nap más lesz, mint eddig. Ma különös módon nem undorral indulok neki a napnak, hanem egy csésze forró kávéval, amit az édesanyámmal, Lisával, fogyasztok el. Ekkor csengetnek. Kinyitom az ajtót és lám, Emily,a legjobb barátnőm az :

-Szia!!!

-Szia !!!Miért is jöttél??? :o - kérdem én csodálkozva.

- Nem emlékszel??? Úgy beszéltük meg, hogy ma én jövök érted.

-Jajj!!!Tényleg,na akkor szia anya!!!

-Szia Car! Szia Em! - köszönt el tőlünk édesanyám.

-Viszontlátásra Lisa néni!

Beültünk Emily kocsijába és az iskola(Magic Falsehood High School) parkolójába hajtottunk.

Odaértünk a sulihoz, és mikor a törtenelem felszerelésemet vettem ki a szekrényemből megláttam egy jóképű, új srácot.Ekkor véletlenül elejtettem a felszerelésemet.Ő épp a történelem kabinet fele igyekezett,és amikor meglátta, hogy a könyveimet szedegetem a földről, lehajolt és segített összeszedni.Habár még életemben nem láttam, de úgy éreztem, mintha már születésemtől ismerném. Elkeztünk beszélgetni:

-Szia!!!Az én nevem Nicklaus Hard,de szóltís csak Nick- nek.

-Szia!!!Én Caroline Pearce vagyok,de a barátaim csak Car-nek szólítanak.

-Oké!!!Esetleg nem tudod merre találom a történelem kabinetet???Új vagyok, és az lesz az első órám.

-Persze, hogy tudom!!!Az lesz nekem is az első órám.

Elvezettem a kabinetbe, és Emily fele vittem, hogy mutassam be neki.

-Emily, ő itt Nick. Nick, ő itt…

Ekkor egymásnak ugrottak. Én ámélkodva néztem a történteket.

-Nick,szia!!! Olyan rég nem láttalak. Mit keresel itt?Ti is elköltöztetek??? -kérdezte Emily boldogan.

-Szia Em!!! Igen elköltöztünk. Olyan jó újra látni.

-Ácsi-ácsi!!!Ti honnan is ismeritek egymást???

-Még Manhattan- ben ismertük meg egymást. Összejöttünk és, amikor ide költöztünk megszakadt a kapcsolat.

-De nagyon jó páros voltunk, azt el kell ismerni.

-Ez igaz.

Ekkor megszólalt a csengő.

-Értem, majd szünetbe megbeszéljük.

A történelem órán a Gettysburg- i csatáról tanultunk. Rájöttem, hogy nagyon jó töriből, pedig nem látszik egy tanulós pasinak.Megkérdezte, hogy mennénk e Emmel a bulijára:

- Jönnétek- e a ma esti bulimra? Úgy gondoltam szervezek egy szolidabbat.

-Még szép, hogy megyünk! Kösz a meghívást!

-Kösz, hogy jösztök! Pár barátot is hívhattok.Tudjátok ez az első napom és eddig csak titeket ismerlek.-dörzsölgette a nyakát szégyenkezve.

-Nincs mit szégyelned! Nekem egy hónapig csak Car-rel voltam.

-Ne túlozz már a harmadik hétben ott volt Adam!- löktem meg Emet ,és ő ekkor elpirult.

-Oké! Most mennem kell!- mondta Nick.

-Oké! Szia! Akkor ma 8 -kor találkozunk!

-Szia!-köszönt el tőle Em is.

-Sziasztok csajok! – vettette ránk 900 wattos mosolyát.

Miután elment komolyan néztem Em- re.

-Erről én eddig miért nem tudtam?

-Mert nem kérdezted.

-Na, mindegy. – intettem.-De láttad ma Tyler -t?Olyan jól nézett ki a barna csőgatyájába és a kék ingébe!Nem?

-De tényleg nagyon jól néz ki. Csak egytől félek.

-Mitől?

-Attól, hogy újra beleszeretek Nick-be. És ezt újra nem akarom átélni?

-Mit nem akarsz újra átélni?

-Tudod a kapcsolatunkban Nick-kel csak egy baj volt.Az,hogy mindent eltitkolt előlem.Voltak hetek, amikor egy percre sem találkoztunk,mert ,,nagyon sok dolga akadt”, és nem maradt ideje rám.Amikor pedig mégkérdeztem mi volt ennyire fontos, felháborodott és egy napig nem beszélt velem.

-Értem, de gyere, mert becsengettek.

-Oké.

Véget ért az összes óra és hazamentünk. Em nálam maradt, megcsináltuk a házikat és elkeztünk készülődni a bulira. Én egy zafírkék ruhát választottam lapis lazuli gyűrűvel és nyaklánccal, ezekhez pedig egy fehér magassarkút társítottam. Em pedig egy smaragzöld ruhát vett fel smaragd drágakővel a nyakában. Fekete magassarkút választott ehez. Elkészítettük egymás sminkjét és haját, fél kilencre már indulhattunk is.

-Szia Anya !Szia apa

-Viszlát Lisa néni! Viszlát Aaron bácsi!

-Sziasztok!Jó szórakozást!

-Az meglesz! – mondtuk egyszerre.

Kocsiban a buliról beszélgettünk ,meg, hogy Nicknek kiket kell megismernie és hogy vajon hányan jönnek el a meghívottakból. Már sötétedett, mire odaértünk. Nick már ott várt minket a házuk parkolójába(!!!).Mikor megláttam azt az óriási házat leesett az állam.De persze nem muttattam ki.Éppen megakartam dicsérni, mikor megszólalt.

-Azt mondtátok csak pár barátot hívtok!

-Mi csak 10-et hívtunk- mondtm én

-Mégis 50- en vannak a nappalimba. Eddig csak 40- en voltak, de nemrég 10 részeg barom tört be mondván ,,Buli vaaaaaaaaaaaan”– mondta kicsit idegesen.

-Öööööööööööö…Mi csak Charlie- t, Alexis- t, Dan- t, Rebeka- t, Ana- t, Becky- t, Isabell- t, Harry-t, és..... Dick- et… . Hát persze, biztos Dick megmondta Adam- nek! Megtudta,hogy régebb jóban voltatok Nick el és tönkre akarta tenni a bulit! Az a szemét disznó! Megölöm!!! Eltűrtem, ahogy viselkedett veled,mert te azt mondtad elintézed,eltűrtem, hogy miután szakítottatok folyton zaklatott és szivatott minket, de ez már több a sokból. Már figyelmeztettem többször is, de van, aki nem tanul a szép szóból ! Lássuk ebből fog- e?!!

-Hé, Car nyugodj meg! Nick, segíts egyedül nem tudom lefogni! – mondta Emily, de már késő volt.Én úgy száguldottam be a házba, amilyen gyorsan csak lehet egy magassarkúba.


2013. nov. 26. 19:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni , hogy Nick egy arisztokrata családból származik.Ezért volt a csajokon a buliban koktélruha, nem valami csőgatya meg ilyenek.
2013. nov. 26. 19:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Iszonyatosan gyenge. Rossz a nyelvhasználatod, a helyesírásod, a karakterábrázolásod, a párbeszédeid, hiteltelen vagy. Ha írni akarsz, akkor legalább a saját anyanyelved helyesírását tanuld meg. Ezt az "amerikai fost írunk akkor is, ha magyarok vagyunk" dolgot el kéne felejtened, mert borzasztóan látszik, hogy pont annyit tudsz az amcsikról, amennyit a filmekben láttál, azaz semmit.

Nincs önálló ötleted. Miért olvasná el valaki a könyvedet, ha a Twilight ugyanezt tudja, csak jobban van megírva?


Sajnálom, az írás egy olyan műfaj, amihez tapasztalat kell, szar ezt hallani fiatalon, ezt én is tudom, de annyira látszik, hogy egy tinikislány habos-babos ábrándozásai vannak leírva, nem egy regény.

2013. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ekkor-- ekkor--- ekkor... túl sok.. Nem ismétlem az elsőt, de tényleg gyenge..


A másik hogy a héten ez a negyedik olyan kérdés ahol egy lelkes fiatal jön a "regényével" ami szintén a suliban játszódik..


Szerintem olvass sokat, mert így nem lesz jó amit írtál..

2013. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat, lehet ,hogy amerikai stilusban irtam, de azért mert én is azokat olvasom szivesen. E miatt nem fogom abbahagy ni mert szeretem ebbe beleképzelni magam és szerintem egy 13 évexzhez képest jó.Nem_
2013. nov. 28. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem. Egy 13 éveshez képest pont átlagos. Írjad, ha neked ebben örömöd van, elég jól látszik, hogy valójában a saját fantáziálásod (máskülönben minek szántál volna 2 és fél sort a ruhákra). De azt ne gondold, hogy ezzel kiemelkedsz más 13 évesek közül, mert nem. Sőt, a helyesírásod bőven a 13 évesektől elvárható szint alatt van, tehát valójában egy 10 éves szintjén vagy valahol. Bocs.

Azt meg felejtsd el, hogy valami pusztán attól jó lesz, hogy a szerző fiatal. A könyvekre sosem tesznek cédulát, hogy "a szerző mindössze 15 éves". Nem. Jót kell alkotni, függetlenül az életkortól. Mozart sem "életkorához képest" írt jókat, hanem egyszerűen jókat írt.


Szóval írogass magadnak, ha jól esik. Sokféle dolgot csinálnak az emberek csak azért, mert jó nekik. Van, aki minden nap lefényképezi a kakáját. De attól, hogy az alkotónak jó (esetünkben neked vagy épp a kakafényképezőnek), a közönség (mi olvasók/nézők, akikre te nagy ívben teszel) még szenved.

2013. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg megkérdezhetném, hogy milyen helyesírási hibákról beszélsz_ Példázódj, léci.
2013. nov. 29. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Vesszőhibák és központozás:

- Vessző, felkiáltójel, pont, gondolatjel (stb.) után szünet kell. Ilyenből rengeteg van.

- Megszólításban vessző kell. („Viszontlátásra [VESSZŐ] Lisa néni!”)

- Tagmondatok közé is. („vettem ki a szekrényemből [VESSZŐ] megláttam egy”) Ebből több is van.

- Az -e kérdőszó (fog-e) szünet nélkül kapcsolódik a kötőjelhez.


Helyesírás:

- „Ehhez” két H.

- „Szívatott” hosszú í.

- Nem „magassarkúba” megyünk, hanem „magassarkúbaN”. Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy a magassarkú tényleg egy szó, de ez még elmegy.

- Idegen neveket, hacsak nem néma hangzóra végződnek, kötőjel nélkül toldalékoljuk (Alexist, Dant, Beckyt, stb.). A kötőjel marad az olyanoknál, amik néma vagy szokatlan hangra végződnek: Charley-t.

- A nyilvánvaló elgépeléseket nem gyűjtöttem ki. Sokat segítene, ha helyesírás-ellenőrzővel gépelnél.


Stilisztika:

- Nem kell minden mondat végére felkiáltójel. Három meg aztán végképp nem kell sem felkiáltójelből, sem kérdőjelből.

- Nem teszünk smiley jeleket (:-o) az írásba, ez nem chat vagy SMS.



A lécit is nyugodtan elfelejtheted, ilyen szó nincs. Ez a kérés a „légy szíves” összevont alakja, ami úgy néz ki, hogy „légyszi”, írásban kerülendő, szóban elmegy. Nincs köze a léthez (létszi), sem a léchez (lécci vagy léci).

2013. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

szerintem nem anyira hibas az iro sem, mongyuk mi olyan nagy baj, h van smiley? meg a "Szent Johanna Gimi"-ben is van. es a "letszi" szonak igen is van koze a let igehez! hisz a legy szves roviditese.


egyebkent inkabb a vampirnaplokra alapszik, mint a twajlajtra...

2013. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!