Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megoldani az...

Hogyan tudom megoldani az ilyen típusú függvényeket?

Figyelt kérdés

f(x)=2-5x

f(x)= x/3 + 1 (az x/3 az egy tört, csak így tudom kiírni)

f(x) = |2x-4|+5

f(x)=-2(x+9)négyzeten+2

f(x) = 5-x négyzet

f(x)=xnégyzet/2 - x/4 +1

f(x) = gyök3+x

f(x) = 2 gyökx+1 -10


Hogy kezdjek hozzájuk, hogyan tudom ábrázolni koordináta rendszerben?

Kérlek, ha tudod a megoldást valahogy érthetően, lépésről lépésre próbáld meg leírni és elmagyarázni, mert ennél több feladatot kellene megcsinálni és kicsit bonyolultabbakat. Jó lenne, ha megérteném...

Köszönöm!



2013. nov. 30. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Az f(x) helyére írj nullát.
2013. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Függvényekkel sok mindent lehet csinálni, de "megoldani" nem. Amit az első javasolt, úgy már egyenlet lesz belőle

annak a megoldásával kapjuk meg, hogy a függvény hol metszi az x-tengelyt.

Gondolom ábrázolni kellene, ahhoz csináltam egy web-oldalt:

[link]

itt, "Elemi függvények" sorban találod meg ezt.

2013. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hű, kedves utolsó, ez nagyon jó. Köszönöm szépen!

Csak azt nem értem, hogy a gyök3+x feladatnál, a kezdőpont miért -3-nál van? Én kapásból a +3-tól indultam volna el ugyanabba az irányba.

Akkor, ha gyök3-x lenne, akkor a +3-tól kellene elindulnia a kezdőpontnak és a pozitív irányba tart, vagy a negatív irányba?

2013. nov. 30. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Ürülök, hogy ilyen hamar, és érdemben válaszolsz.

"a gyök3+x feladatnál, a kezdőpont miért -3-nál van?"

Először is: itt a négyzetgyök(3+x) feladatról van szó, zárójel nélkül ez teljesen mást jelent.

Másrészt: a gyök alatt negatív szám nem lehet. Milyen x értéknél lenne a gyök alatt nulla? Érted már, hogy miért -3 az értelmezési tartomány legkisebb értéke?

Szívesebben válaszoltam volna bővebben is, ha tudom, hogy szükséges. (Hányadikos kérdezi? Értéktáblázat, vagy függvényvizsgálat a téma)

Ha a bonyolultabbakkal még gond van, írd ki nyugodtan, valaki majd meg tudja válaszolni.

2013. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

f(x) = 1/2 √(4x-8) + 1


f(x) = xnégyzet – 5x


Ezeket megtudnád mutatni?

2013. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így gondolod:

[link]

Még mindig nem tudom, hogy mire van szükséged a függvényekkel kapcsolatban!

2013. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy én már "sehanyadikos" vagyok. Évekkel ezelőtt leérettségiztem. Én csak segíteni próbálok a 9. osztályos rokonomnak. Régen jó voltam matekból. De annyira régen volt már. Ráadásul az élet egyáltalán nem igényli, az efféle matekpéldák megoldását, így még inkább kopnak az emlékek. Sok mindenre emlékszem a mai napig (főleg amiket én is szerettem csinálni), sok dologban elég, ha csak utána olvasok és emlékszem mindenre, úgy hogy azt el is tudom utána rendesen magyarázni is. Viszont így is vannak vakfoltok, sajnos. Amire sehogy sem sikerül visszaemlékeznem, hogy mit is csináltunk, hogy is csináltuk.

Persze könnyebb lenne egy tanárt fizetni, a külön órák miatt, de sajnos anyagilag nem megoldható, így én próbálom a "kölyök fejébe verni" azt a tudást ami kell. Ezért van az, hogy megérteni szeretném, mert nem célom helyette megoldani mindent, mert azzal ugyebár ő még mindig nem fogja tudni.

Mondjuk örülök, hogy a kiírt példákból egy kis utánaolvasással sikerült párat megoldani, úgy látszik helyesen, így csak leellenőriztem, hogy jó nyomon vagyok-e.

Köszönöm a segítséget!

2013. dec. 1. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló gondok esetén - szerintem - érdemes itt szétnézni:

[link]

Nagyon hasznosnak tartom a régi dolgok felidézéséhez azokat a Geogebra oldalakat, amiket itt összegyűjtöttem.

2013. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 1. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!