Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem a tudományt...

Nagyon szeretem a tudományt hova kell jelentkeznem iskolába?

Figyelt kérdés
Szeretem a fizikát,kémiát,csillagászatot,a politikás dolgokat. Sokkal többet tudok mint a korombeliek hova kéne jelentkeznem suliba ?
2009. nov. 21. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyetemre gondolsz?

Bárhova. Most kb. minden tárgyat felsoroltál, amiből egyetemi oktatás van.

2009. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha elméleti szinten érdekelnek, akkor ELTE. Valamilyen szak. Ami érdekel.

Hogyha a gyakorlat is érdekel, akkor fizika, kémia kapcsán szóba jöhet a BME is.

2009. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
figyi, még várj ezzel egy kicsit, a kérdésed alapján bőven ráérsz dönteni
2009. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy év és középiskola
2009. nov. 21. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Gimnázium fizika tagozat, örülni fognak neked.
2009. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Középiskola?

Hagyjál már! Mi a különbség két középiskola között.

Keress néhány jóhírűt és add be mindegyikre a jelentkezésed.

Középiskolában még senkit nem érdekel, hogy mi érdekel téged, ott még mindenhol ugyanazt tanítják. Csak szakközépiskolákban és szakiskolákban nem.

2009. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Utolsó válaszolóval nem értek egyet, jelentős különbség lehet két középiskola között, persze, látszólag ugyanazt tanítják, de cseppet sem mindegy, hogy mire helyezik a hangsúlyt. Csak egy példa, én kéttannyelvűbe jártam, ezért használható nyelvtudással és egy felsőfokú nyelvvizsgával jöttem ki a gimnáziumból, erősen kétlem, hogy ezt mindenki elmondhatja magáról, aki középiskolában végzett.

Kedves kérdező, nézz körül a sulik között, sok helyen indítanak tagozatos osztályokat, szerintem egy ilyen lenne neked megfelelő. Egyik barátom például természettudományokat akart tanulni, az Apáczai Csere János Gimnáziumba ment, mostanra az ELTE hallgatója, és valószínűleg sokat köszönhet annak, hogy tagozatos osztályba járt.

2009. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jójó, persze. Azért vannak különbségek.

Én csak arra utaltam, hogy középiskolát nem kell olyan körültekintően megválasztani, mint egyetemet.

Persze. A nevesebb iskolák sokkal jobb képzést adnak, de lényegében a tananyag ugyanaz. Maximum részletesebben és jobban tanítják meg. De ugyanazt. Mert muszáj nekik ugyanazt tanítani. Országos szintű tanterv van.

Úgyhogy annak vajmi kevés a jelentőssége hogy téged mi érdekel.

Egyes iskolák fenntartanak külön osztályokat. Pl. fizika osztály, angol osztály stb. De ez csak azt jelenti, hogy az adott tárgyat nagyobb óraszámban tanulod. De ez előnyt nem igazán jelent. Max. a nyelv. Azt belátom, hogy hasznos. De ha jó a nyelvérzéked, akkor nem nyelvszakos osztályba járva is letehetsz simán felsőfokú nyelvvizsgát érettségi előtt.

2009. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a tudományok érdekelnek, akkor először is egy gimnáziumot válassz, ne szakközepet. A szakközépiskolák legtöbbje különféle szakmákra készít fel, egy tudományos karrierhez azonban a gimnáziumi tananyag a jó alap.


Válassz ki a környékeden néhány gimit amibe szívesen járnál, és úgy gondolod, hogy neked megfelelő a színvonal. Igyekezz egy-két erősebb, és néhány lazább sulit is megnézni, hogy lásd melyik való neked.


A szüleid majd biztosan segítenek mindezzel.

2009. nov. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!