Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem ehetett senki IV....

Miért nem ehetett senki IV. Károly koronázási lakomáján?

Figyelt kérdés
Iv.
2013. dec. 5. 21:51
 1/7 Satanael válasza:
0%

Amúgy sem evett senki :D

nem tudom a Kaja Volt Rémes, vagy a kiszolgálás xD

2013. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Volt olyan egyáltalán?

Én még a Horthy rendszerben jártam iskolába. Azt tanutuk, hogy nagyon kicsi feje volt, és a korona "beleesett" a fejébe. Az akkor hiedelem szerint ez baljós előjel volt a királyra nézve. Ez be is következett a Trianon utáni trónfosztáskor.

2013. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Satanael válasza:
0%

De amúgy " Kérdező " te minek kérdezed hogy miért nem ehetett senki?


Te sem ehetsz vagy mi? :D

2013. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" hogy nagyon kicsi feje volt, és a korona "beleesett" a fejébe. Az akkor hiedelem szerint ez baljós előjel volt a királyra nézve. Ez be is következett a Trianon utáni trónfosztáskor.



Kicsi fej, rövid ész...így könnyű volt leigázni a magyarokat

2013. dec. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem evett senki, mert amikor beleszagolt a kondérba beleesett a korona a fejéről.


Amúgy itt azt írják : IV . Károly 1916. évi budai koronázási díszebédjérõl, ,,amelyen amúgy sem evett senki mivel beleesett a korona a fazékba, midőn illatmintát vevén IV. Károly"


[link]

2013. dec. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) azért kérdeztem, mert egy vetélkedőben ez a feladat volt és senki sem tudta a választ :D
2013. dec. 6. 06:39
 7/7 A kérdező kommentje:
de egyébként a korona levesbe zuhanása nem volt a válaszok között
2013. dec. 6. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!