Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne képes az ember...

Hogyan lehetne képes az ember az időutazásra?

Figyelt kérdés
2008. júl. 12. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem lehetséges, mert ha képes lenne, már jöttek volna vissza emberek.
2008. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A problémát tudományos szemmel taglalja és megoldási kísérleteket ad Paul Davies a hogyan építsünk időgépet könyvben. Részletesen foglalkozik a lehetőségekkel és az általuk keltett paradoxonokkal. Ez tényleg egy komoly mű, nem sci fi, és természetesen minden benne vázolt dolog elmélet, azaz olyan fizikai jelenségekkel foglalkozik, amik mentén esetleg lehetségs lenne az időutazás. Persze egyik sem bizonyos, mivel minden verzió távol esik a tudomány mai állásától.


Érdemes hozzáolvasni Gamov, Tompkins úr kalandjai a fizikában című könyvet is, mivel szerintem ez a könyv mutatja be legszemléletesebben a relativitáselméletet, amire Davies legtöbbször épít. Egyik könyv sem szakkönyv, laikusoknak íródtak, érdemes megnézni

2008. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Az előző kommentelő vagyok: nem a tudomány, hanem a technika mai állásától (szintjétől) esnek távol az elképzelések
2008. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Probléma megoldva: Vissza a jövőbe filmtrilógia! :D
2008. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Hmm.. engem kiskoromba fenyegettek azzal, hogy akkora pofont kapok, hogy visszaszállok a múlt évbe... ilyen alapon meg kell keresni azt az elég nagy ütés és hollárihollárihó:)
2008. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
ha letezne olyan idogep amivel elore es hatra tudnak utazni az idoben akkor mar jottek volna a jovobel ide!vagy talan mire mar az idoutazast fel fogjak fedezni addigra mar eljon a vilag vege!
2008. júl. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
ha megprobalnak megzavarni a teridokontinoumot azzal hogy a vilag osszes tudosa azzal probalkozna hogy keszitsen egy idogepet akko lehet mar itt lennenek az emberek a jovobol!:D
2008. júl. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a kérdés írója az időutazás elméleti vagy gyakorlati fizikája iránt érdeklődik.Az elméleti része már megoldott problémának tekinthető ha az (eddig stabilan álló) relativitás elmélethez tartjuk magunkat. Egyszerűen az eddigi fizikai ismereteink szerint az időutazás lehetséges(sajnos nincs lehetőségem ezt az állításomat itt matematikai bizonyítással ellátni).Már több elméleti fizikus "tervezett" időgépet amelyek a matematikai egyenleteink szerint tényleg időutaztatnak.Ilyenre egy példa egy végtelenhosszú, fél fénysebességgel (irányával megegyező tengelyen) pörgő rúd melyet megfelelő szögben és sebességel megközelítünk.Ezt természetesen nem tudjuk kivitelezni de elméletben működik.Hasonló paradoxonnal találkozunk a forgó feketelyukaknál is ahol míg a józan ész azt diktálja, ha odamegyünk nem jövünk ki hisz a fény se tud(ezért fekete:D),de a matematika azt mondja, hogy az űrhajós találkozni fog a jövőbeli önmagával aki kifele tart a lyukból. Fogalmunk sincs ez tényleg így van-e de valahogy így lenne képes az ember az időutazásra.

Ui:Az időutazás sok embernek megfordul a fejében.Kevesebben gondolnak bele a hátterébe.Nagyon bonyolult és veszélyes ez a téma és sok ember nem is hiszi hogy lehetséges mert már annyi téves információt kapott és mert a megértése magas fizikai és matematikai háttértudást igényel.Mindenesetre a közeljövőben a megvalósítása lehetetlen.

2008. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló mindent leírt, a paradoxonokról kicsit bővebben: ha visszamegyek az időben, és megölöm az apámat még gyerekkorában, akkor én nem fogok megszületni, tehát nem mehetek vissza, hogy megöljem, vagyis meg fogok születni.


Forrás: hu.wikipedia.org

2008. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

ha visszamegyek az időben, és megölöm az apámat még gyerekkorában, akkor én nem fogok megszületni, tehát nem mehetek vissza, hogy megöljem, vagyis meg fogok születni.


"vagyis meg fogok születni."????????XXD

2008. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!