Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországon volt páncélos...

Magyarországon volt páncélos lovag?

Figyelt kérdés
Tegnap kérdezte a kislányom,de csak a fejem vakartam,azt tudom,sodrony ingesek voltak,na de "konzervek"?

2013. dec. 16. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt. De nálunk később jelentek, mint Nyugaton. Emlékezz a pozsonyi csatára, ahol a többszörös túlerőben lévő német lovagokkal harcolt a magyar lovasíjász hadsereg. Miután letelepedtünk és átvettük a kereszténységet a páncélok is megjelentek. A "konzerves" páncélok csak úri kiváltság volt.
2013. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
A pozsonyi csata korában nyugaton is még csak a láncing volt a divat. De amúgy tényleg voltak, a 14-15. században.
2013. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igen, voltak. Az én őseim között is volt pár lovag, akiknek volt páncélja. Sajnos már nincsenek meg, 45-ben elvették tőlünk sok mindennel együtt.
2013. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, voltak.
2013. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arany János Toldijában a cseh lovag is az volt.
2013. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csxeba ***** válasza:
Magyar lovagok nem tudom, hogy mikor voltak, de az István által behívott német lovagok nehézpáncélosok voltak.
2013. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Voltak 50 kilós páncéllal ! Kovaik is páncélozottak voltak.


Később elavult meg golyó is átvitte

2013. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!