Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte mindent, de mindent, a magyarok találtak fel?

Figyelt kérdés

Mivel nem tudom hirtelen felsorolni mennyi mindent, így itt van:

[link]

Mi van a magyarok agyával vagy mi? hogy lehet ez? egyesek azt állítják, hogy földönkívüliek a magyarok, de valaki a különleges nyelvünket hozza fel példának. Nem tudom mi az igazság, de mikor belefutottam ebbe a cikkbe, akkor pontosan felmerült a kérdés, ez meg hogy lehet!? reális magyarázat van erre?



2013. dec. 17. 20:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Ez a fa --> fázik kapcsolat egy bizonyos Kiss Dénes nevű, nem igazán termékeny író, költő "magyarázata".

Szerintem a -z, -zik képzők által közvetített jelentésárnyalatokba elég nehezen férne bele ez az elképzelés, legfeljebb az "Egyéb" csoportba; nyelvészektől sem találtam az elméletet megerősítő írást.


Jacob Grimm először is nem "Grimm Jakab", mivel nem magyar volt, hanem német.

Másodszor: nem meseíró, hanem mesegyűjtő volt. Testvérével együtt német nyelvterületen gyűjtötték a népmeséket, és ezeket feldolgozva adták ki gyűjteményüket.(Megjegyzem, a horrorisztikus elemeket jócskán tompították.)

A neki tulajdonított idézet több nyelven is megtalálható különböző oldalakon; keletkezésének körülményeiről viszont nem találtam leírást. (Pedig kerestem már tavasszal is.)

Ami biztos, hogy volt valamilyen minimális kapcsolata a magyar nyelvvel; talán rövid ideig hallgathatott magyart az egyetemen, vagy máshol vett magyarórákat, nem tudom.


De azt, hogy a magyar nyelv "logikus és tökéletes felépítésű" lenne, bármelyik nyelvtanuló vagy nyelvhasználó kapásból cáfolhatja, ha kicsit is belegondol.

Lásd például az egyik kedvencemet:

http://www.youtube.com/watch?v=vPHZuYg2K6o

:D

2013. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Wadmalac ***** válasza:
94%

Ha már felvetődött a magyar nyelv mint előny, két dologban valóban az.

1. Idegen nyelvek tanulásában.

Mert fonetikus írásmódú nyelv.

Ezért nincsenek belénk rögződve alap kiejtési sémák, amelyek gátolni tudnának más nyelvek sémáinak megtanulásában.

A japánok például megszenvedik, hogy írásukban és beszédükben sincsenek mássalhangzó-torlódások és pl. nincs külön r és l hangjuk.

A MacDonald-ot a büdös életben nem fogják tudni, csak makudonaludo-nak ejteni.

2. Költészetben, egyáltalán irodalomban.

Rengeteg azonos és hasonló értelmű szavunk van, a mondati szórend csaknem teljesen kötetlen, végtelen mennyiségű ragot és jelet tudunk egy tőre halmozni, ez hatalmas költői szabadságot ad a fogalmazásnak. Az angol az árnyaltabb dolgok kifejezésére kénytelen az igeidőkkel is játszani, mert a nyelvi lehetőségei nagyon kötöttek.


De ne felejtsük el, hogy NEM a magyar az egyetlen nyelv, ami rendelkezik ilyen előnyökkel. A szláv nyelvek is nagyon gazdagok.

Meg kell csak nézni, mely nyelveken lehet 1 percen át önismétlés nélkül káromkodni. :D

2013. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%

Wadmalac,de nagyon is leesett mit akart írni az 5ös,a válaszom irónikus volt

De leírom mégegyszer,ezek az emberek Magyarországról származnak,magyarnak vallották magukat,így hülyeség arról írni hogy zsidó származásúak voltak,így igazából azok nem is magyar találmányok

Nem értem ezt a mentalitást komolyan...

2013. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


A találmányhoz elengedhetetlen a kreativítás. Kreatív ötletek pedig a szükségből, valaminek a hiányából születnek. Szükségből pedig nem volt hiányunk. Az emberi kreativítás ellustul a tétlenségben, nyomás alatt pedig kibomlik. De arra érdemes figyelni, hogy ezek a találmányok nem mind pozitívak. Például Spitz Leó és Teller Ede nukleáris fegyverkezéssel kapcsolatos munkáit csak egy torzult lelki világú ember értékeli pozitívan.

2013. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Wadmalac ***** válasza:
53%

"zsidó származásúak voltak,így igazából azok nem is magyar találmányok"

Ilyet nem írt.

Egyszerűen csak szerintem épp arra célzott, hogy a nagy magyar értékeket hangoztatók ép arról a szélső jobb részről származnak, akik számára ez a réteg nem is magyar.

Az írásodból nem volt egyértelmű a szarkazmus. Egyébként jelen esetben szerintem nem is megokolt, az adott komment azért messze állt a cionista kiáltványtól. :)

2013. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
#9-es hozzászólás?
2013. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A te hozzászólásod, ami azt mondja, ami ellen harcoskodsz?
2013. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
27%

Mert ugye, eddig mocskosul nem erről volt szó. Te meg fogod és letereled a kérést egy nagyon érzékeny témára.

Ez gusztustalannak tartom, hogy rasszista megjegyzéseiddel szidod a rasszistákat.


De biztos megvan rá az okod, hogy előre megfontoltan aknázza ki az online közösség normáinak gyenge pontjait, hogy feldühítse az embereket.

2013. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
54%

Ennyi kishitu "senkik vagyunk" hszt reg lattam! :)

A magyarsagot a 20. Szazad fosztotta ki, kezdve a 2 vesztes VH-val, trianonnal, a kommunista terrorral es az ezek miatt elvandorolt, elcsatolt milliokkal. Az 1 vh elott az orszag eros es politikailag is jelentos europai allam volt, kiveve talan a 16. Szazadi torok megszallast.

2013. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Amúgy, a vallása/"származása" mindenkinek a magán ügye, aki Magyarországon született és úgy gondolja hogy magyarnak vallja magát az megteszi. Nekem is vannak izraelita rokonaim, jelenlegi hercegem is izraelita. Nem kell offolni a kérdést. Értem én, de hát na..
2013. dec. 18. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!