Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémikusok, vagy akárki, ennek...

Kémikusok, vagy akárki, ennek mi a vegyjele, képlete?

Figyelt kérdés
A tűz.Van ennek egyáltalán?Még soha nem gondolkodtam el rajta,meg szerintem nem is tanították,bocs a tudatlanságomért.

2013. dec. 23. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs vegyjele.


A tűz nem külön anyag, hanem leginkább felhevült gázok keveréke, ami az égő anyag összetételétől függ.

2013. dec. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tűz keletkezése: Vegyünk két anyagot Hidrogént és Oxigént.

H2 és O2 magasabb az energiaszintje, mint a víznek, mikor egyesülnek a többlet energiát kiadják magukból. Ez az energia láncreakciót indít be. Aztán az O2 és H2 egyesülését fehér láng követi. Elvileg, ha tökéletes az égés színtelen lenne. Remélem tudtam segíteni

2013. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz azért a válaszokat,esetleg "O-" vagy "-O"-ra gondoltam talán,hisz oxigént von el a környezetből,de ezek szerint rossz a gondolatmenetem.
2013. dec. 23. 19:10
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es !Hasznos e a válaszod?De még mennyire,most kaptam észhez,hogy mit is írtál!!!
2013. dec. 23. 19:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Ki írta ki azt kerozinos kérdést?Mert nem én az is biztos,de a 2-es válaszolóra alapozta.De én nem erre gondoltam,ha összefüggést keres valaki!
2013. dec. 23. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyjele vagy képlete az anyagoknak van. Előbbi az elemeknek (atomoknak), utóbbi a molekuláknak.


A tűz nem önálló anyag. Nincs tűz atom, vagy tűz molekula. Ahogy írták ez forró gázok keveréke.

Hasonlóan nincs sem vegyjele sem önálló képlete pl a bélgáznak sem, mert az is gázok, anyagok keveréke.

2013. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hasonlóan nincs sem vegyjele sem önálló képlete pl a bélgáznak sem, mert az is gázok, anyagok keveréke"

Tudtam, hogy valami nem stimmel!

Fluor-Jód-Nitrogén... de G nincs a periódusos rendszerben! :D

2013. dec. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!