Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha géneket akarnék módosítani...

Ha géneket akarnék módosítani akkor Magyarországon honnan tudnék szerezni (hogy tudnék készíttetni) általam meg határozott gént tartalmazó és sejtekbe bejutó "vírust"?

Figyelt kérdés

2013. dec. 28. 22:51
 1/8 anonim válasza:
0%
Alahhu akbar!
2013. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ehhez már nem nagyon lehet hozzá szólni. Kaptam már sok hülyeséget válaszként de ilyet még nem.
2013. dec. 29. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában nem működik.
2013. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem a terroristák vegyi és egyéb fegyverek használatára, és a "sejtekbe jutó vírus" szövegrészre akart utalni ezzel a kifejezéssel.
2013. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:D Kis félre értés. Én [link] az ilyenre gondoltam. Mikor pl.: izom tömeg növelésének céljából hajtanak végre valakin génmódosítást. Ilyen (persze más milyen génnel ) szer kéne csak más milyen célra.
2013. dec. 29. 01:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, jelenleg üzembiztosan működő génterápiás eljárás egyedül hematopoietikus őssejtekre létezik, magyarán csontvelőbe tudunk géneket bejuttatni. Ebből következik, hogy a vírus nem elég neked ha oda akarsz géneket juttatni, kell hozzá egy orvosi szövettenyésztő labor és minden, ami egy csontvelő-átültetéshez is kell.


Ha máshová szeretnél géneket juttatni, akkor valami olyasmire lesz szükséged, mint a Glybera, amit izomba szúrnak be ( [link] ), de ha nem LPLD beteg vagy, az nem segít rajtad. Ekkor viszont keresned kell egy olyan csoportot, aki pont azt a vírust készítette el, ami neked kellene. Ezt legegyszerűbben úgy keresheted meg, ha találsz egy cikket, amiben leközölték a módszert. A www.pubbmed.com kereső éppen erre szolgál.


Ha olyasmit szeretnél, amit még senki sem készített el eddig, akkor neked magadnak kell elkészítened, az csak úgy fog menni, ha csatlakozol egy laborhoz, ahol ilyesmivel foglalkoznak. Magyarországon működik pár ilyen, például Katona Róbert vagy Mátés Lajos foglalkozik ilyesmivel, de nyilván csak akkor vesznek föl, ha éppen embert keresnek és neked olyan a végzettséged, ami pont kell nekik.


Ha viszont elég gazdag vagy, magadnak is beszerezhetsz mindent, alapíthatsz egy labort, megfizethetsz egy orvoscsoportot, akik elkészítik neked a cuccot.


De nyilván pontosabban tudnék válaszolni, ha leírnád mi is kellene pontosan.

2013. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt nem lehetne hogy füzetek valakinek hogy az izmokba jutó génterápiás vírusburokba egy másik gént juttasson be?(1adag)

Ha lehetne hol?

2014. jan. 2. 02:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, ilyen szolgáltató sehol sem működik. Megpróbálhatsz olyanokat keresni, akik ilyesmit kutatnak, de valószínűleg nincs annyi pénzed, amivel egy ilyen embert meg lehetne vesztegetni, mivel ezzel ő a saját állását kockáztatja.
2014. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!