Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási intézménybe...

Felsőoktatási intézménybe való továbbtanulásnál mennyire számít a középiskola?

Figyelt kérdés
Kicsit bővebben kifejtve: Egy egész jó hírű általános iskolába jártam, ahol 8 évig kitűnő voltam. Ezek után felvételiztem egy "mezei szakközépiskolába" informatika szakra. Sajnos a környéken van ennél egy erősebb iskola is, egy Gimnázium. Ezért ezt a szakközepet eléggé lenézik sajnos. Felnőttként mindenképp informatikával szeretnék foglalkozni, ezért is jelentkeztem ide. De mindenképp tovább szeretnék tanulni. Mit gondoltok, én, ha közel kitűnő leszek akkor ugyanolyan esélyem lesz a továbbtanulásra mint egy gimisnek? (Amit itt megjegyeznék: Sajnos én csak egy nyelvet tanulok, miközben a gimisek ugyebár kettőt.) Igazából nem tudom most mitévő legyek. Tizedikes vagyok. Ha átmennék a gimibe azzal jobban járnék? Szeretnék legalább egy felsőfokú érettségit. Egyenlőre úgy tűnik, hogy informatikából. Hiszen ez a legfontosabb ugyebár.

2014. jan. 5. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mivel a felsőoktatásba kerülés egy standardizált teszttel történik (érettségi) ami mindenkinek ugyan az, tehát ha egy mucsai gyerek jobb eredményt ér el, mint az elit gimnazista, akkor több pontot fog kapni. Ennyi a történet. Ha szín ötös vagy (mert gyengék az elvárások) akkor még jobb helyzetből is indulsz, mint egy erős suli tanulói, akik megküzdenek mondjuk a négyes átlagért. Duplázásnál persze a sulis teljesítmény tök mindegy. Egyébként ne hidd, hogy a néhány elit magánsulin kívül bárhol értelmes, minőségi oktatás zajlik középiskolában. Tanuljál, írjál jó érettségit, és oda kerülsz ahová akarsz.
2014. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
40%
tökmindegy hol vagy kitűnő, nem az számít hova jártál, hanem a pontok, a két nyelv tanulása is akkor számít ha teszel belőle nyelvvizsgát.
2014. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Most sikerült felvidítanotok. Annyira unom már, hogy azt mondják "az elit gimisek", hogy azok a jegyek amiket itt elérek azok semmit sem számítanak, mert ez a gimnáziumba csak kettes meg hármas lenne.
2014. jan. 5. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Elit gimiből annyi előnye van az embernek, hogy bent az egyetemen nem kell _annyira_ szenvedni. Elit alatt olyan gimit értek, amiből 1-2 van az országban. Egy csoporttársam ilyen helyről jött, ott ciki volt oktv-n nem továbbjutni.


És itt vagyok én, vidéki szar általánosból egy szintén vidéki szar gimibe jártam. Igen, színötös lettem, mert alacsony volt a színvonal, nem volt nehéz. Ezzel kapálózott mindenki a környezetemben, hogy "egy normális suliban nem lenne ilyen jegyed" és a szokásosak.


Na most. Bekerülni egy felsőoktatási intézménybe nem nehéz. Ilyen helyről még könnyebb is, mert könnyű sok pontot összeszedni.


Egyetemen bent maradni lesz a feladat és elvégezni azt. Ez viszont CSAK és kizárólag rajtad múlik, nem azon, hogy milyen iskolából jöttél!


Nálunk sokan emelt matek érettségivel feladták az egyetemet, sokakat kirúgtak, sokan olyan csúszásban vannak, hogy fáj nézni is. És őket nem csak úgy legendából, elméesélésekből ismerem, mindegyikkel együtt kezdtem, személyes ismerőseim.


És újra itt vagyok én, vidéki rossz iskolából, full közép érettségivel, és mégis megy az egyetem.

Jártam külön matekra (nálunk még fakt se volt..), ahol tanultunk egyetemi anyagra. Nem emelt matek érettségi, hanem az egyetemi anyag. Lévén hogy nem bekerülésre készültem, hanem bent maradásra.


Tehát ne foglalkozz a többiekkel! Szépen maradj csöndben, és a tőled telhető legtöbbet tedd meg! Tanulj szorgamasan, folyamatosan, és nem lesz hátrányod az oktatási háttérből!


Kitartást, erőt, jó tanulást, szorgalmat és sok sikert kívánok!


Üdv,

Egy BME-s hallgató

2014. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem az előzőből:


Egyik legjobb előadóm humán gimnáziumból jött, és most az egyik kedvenc tanárom! Pedig a gépészetnek nem sok köze van a humánhoz, mégis összeszedte magát. Tanulni, tanulni, tanulni!

2014. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van jelentősége annak, hogy nem az iskolának tanulsz, hanem az életnek (önmagadnak).

Sajnálatos módon Magyarországon minden iskola züllik a mérhetetlen elvonások miatt. Ez alól csak 1-2 kivétel van, ahová nem sajnálják a pénzt. Viszont!

Az iskolarendszerben egy fokozattal feljebb lépni általában az alsóbb fokozat eredményei alapján lehet. Ha jó középiskolából jöttél, (kis) hátrányod lehet a bejutásnál, viszont könnyebb az életed a bent maradásnál. Ez az általános megállapítás. De ettől te aszerint térhetsz el, ahogy ott viselkedsz (tanulsz). Feltehetően az elején nehezebb lesz az életed, mert sokat kell pótolnod. Ez nem lehetetlen, ha ügyes vagy, másod- harmadévben már akár első is lehetsz. Minden a módszeres tanuláson múlik. Az egyetemisták legnagyobb átka, hogy a többség azt képzeli, elég vizsgaidőszakban tanulni. Nem elég. A tárgyak egymásra épülnek, a későbbiekben egyre nehezebb átmenni, ha a szorgalmi időszakban nem tanulsz. De még ez sem a legfontosabb. Ha megkaptad a diplomád, az álláskeresésnél már csak az fog számítani, miképpen oldod meg a próbafeladatokat. Ekkor derül ki, hogy az egyetemet könnyű elvégezni, állást találni sokkal nehezebb. Az csak a jóknak megy.

Tehát - bár nehezebb, ha közben lesajnál a környezeted - érdemes szem előtt tartani: minden, de minden rajtad múlik. Ha gyenge a tanárod, kérdezhetsz másoktól is. Egy jó tanár mindig örül, ha értelmesen kérnek segítséget. Vedd észre, itt mennyien akarják megoldatni másokkal a házi feladataikat. És nézd, többnyire miféle válaszokat kapnak. Ezt hasonlítsd egy értelmes kérdésre adott válaszokkal. Kiugró lesz a különbség. Mert azért még mindig a tudást és a tudni akarást értékelik a legjobban.

2014. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Senkit sem fog érdekelni hova jártál középbe meg milyen jegyeid voltak

Írjál egy jó érettségit és kész

Az egyetem teljesen más világ lesz,nálunk aki matekból emeltezett az is csak nézett meg csorgatta a nyálát mert semmit nem értett belőle ami itt van,alig fedi egymást a két anyag amit gimiben tanultunk matek néven

A gimis nyelvoktatás meg egy vicc,amit második nyelvként tanítanak azzal kitörölheted utána a popsidat

2014. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!