Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyedül szeretnék felkészülni...

Egyedül szeretnék felkészülni a tavaszi nyelvvizsgára, német középfok! Szerintetek ez mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés
Sajna nem futja különtanárra,ezért szeretnél egyedül felkészülni a márciusban lévő német középfogkú nyelvvizsgára. A jó hír az,hogy német szakos vagy szóval nincs gondom a nyelvvel,azonban mégis kellene rá készülni és gyakorolni. Van valakinek valamilyen jó ötlete hogy hogyan lehetne felkészülni egyedül ????

2014. jan. 6. 16:06
 1/6 anonim válasza:

Szia:)

Én is németes vagyok, egyik barátnőmmel különtanárral készülünk a középfokúra, egy egyetemista lány segít nekünk. Ajánlom az Origónak a középfokú nyelvvizsga feladatkönyveit! Hasznos, és a hallás utánihoz cd van, a megoldások is benne vannak. (külön lehet megvenni az írásbeli feladatokat tartalmazót és a hallásosat)

Sok sikert!

2014. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is gondolom már megvan, hogy melyik nyelvvizsga központban szeretnél vizsgázni, az ő feladatsorait gyakorold, hogy szokd a feladat típusokat. Gyakorold a levélírást, nézd meg, hogy a te vizsgádnál mik szoktak lenni, baráti vagy esetleg hivatalos levél.

Hallgass sokat német nyelven, nézz így filmeket, sorozatokat, vagy kifejezetten hallott szöveg értéses feladatokat.

A szóbeli része az kissé necces egyedül készülve, de nem lehetetlen. Gyakorolj különböző szituációs feladatokat, téma kifejtést x mondatban, klasszikus párbeszédes feladatok. Persze attól függően, hogy milyen típusú feladatok lesznek a nyelvvizsgán.

Esetleg a neten kereshetnél egy német anyanyelvű barátot, aki vállalja, hogy szívesen skype-ol veled, így tudnád a beszédkészségedet is fejleszteni.


Sok sikert!

2014. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Egyébként BME egynyelvűre készülök! :)
2014. jan. 8. 22:49
 4/6 anonim válasza:
Ja az origos könyvet nem azért mondtam, hogy ott tedd le, hanem mert én azt csináltam és tudom, hogy jó:)
2014. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze,értem én,én sem azért mondtam! :)
2014. jan. 9. 17:37
 6/6 anonim válasza:
Jó tudom bocsi, hülye vagyok, csak már elküldtem mikor olvastam, hogy a 2. hozzászóló mondta, hogy döntsd el hol szeretnéd. Este van már nekem:D
2014. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!