Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha minden 1 dologból fejlődött...

Ha minden 1 dologból fejlődött ki az evolúció során, akkor miért van annyi különböző létforma?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 18:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%
Az evolúció a legtökéletesebb életformát akarta létrehozni, csak az embert kialakulásakor belehalt a röhögésbe.
2014. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
84%

azert van annyi kulonbozo letforma, mert minden 1 dologbol fejlodott ki.


ha nem lenne annyi letforma, hanem csak 1, akkor nem lenne semmi.

2014. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Megteremtette az embert, látta az embert, és el is ment a kedve az egésztől!

komolyra fordítva: ha a természet a legtökéletesebb faj létrehozásán ügyködik minek áll le folyamatosan új fajokat létrehozva? és ha az ember tökéletesebb mint a majom mért nem lett minden majom emberré? vagy a természetnek voltak kiskedvencei akik átalakulhattak, a többiek meg pukkadjanak meg?

2014. jan. 9. 18:39
 4/37 anonim válasza:
100%

Mert.

Mert, mint a kedves első írta, az evolúció mindig a legtökéletesebb felé törekszik,de ez nem mindig jön össze. Vannak oldalhajtások,(és itt a lényeg) melyek kialakultak, majd vagy kihaltak, vagy túlélték és továbbfejlődtek. amilyen élőlényeket ma látsz azok mind egy dologból származnak (mint írtad) de más-más időkben és helyeken jöttek létre, ezért van ekkora diverzifikáció.

2014. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

"agy a természetnek voltak kiskedvencei akik átalakulhattak, a többiek meg pukkadjanak meg?"


Ovis módon, de megragadtad a természetes kiválasztódás eredményét :)

2014. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nah, akkor

1. vagy a természet segg hülye, hogy 5 milliárd év alatt nem tudott még tökéletest alkotni, vagy

2. a természetnek ugyan édesmindegy, hogy mi alakul ki rajta/benne, mert ő csupán egy fogalom, és mint olyan nem tud a tökéletesre törekedni.

2014. jan. 9. 18:52
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
A természet nem egy mesterséges intelligencia, a természetes kiválasztódás nem egy felsőbb hatalom. És tévedés, hogy egy tökéletes létformát akar létrehozni, mivel nincs akarata... A természetes kiválasztódás semmi más, mint, hogy az életképesebb példányok az adott faj populációjából nagyobb eséllyel fog utódot létrehozni, mint a kevésbé életképes (ügyes, gyors, intelligens stb) Több ezer generáció váltás után ez egy természetes fejlődéshez vezet, ami miatt szinte minden faj változik. A zsákmány gyorsul, hogy lehagyja a ragadozót, akkor a ragadozó is gyorsulni fog idővel (gazella-párduc) De ha egy csúcsragadozó tényleg nagyon hatékony akkor minimális változás fog bekövetkezni (pl: krokodil)
2014. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

A ma 19:00-esnek igaza van.

Annyit tennék még hozzá kiegészítésként, hogy a mutációk állandóan keletkezöl VÉLETLEN változások, amiknek NINCS célja, hanem csak valamennyire eltérnek a többbi élölénytöl. Aztán a körülmények alapján döl el, hogy melyik marad életben, melyik szaporodik gyorsabban/eredményesebben - de ebben semmiféle TERV nincs!

2014. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Állj,Állj,ÁLLJ!


Teljesen rossz irány,fatal error!


A természet NEM a legtökéletesebb létformán "ügyködik".

Látszik hogy már megint nem tudunk elrugszkodni az emberi "jobb-mégjobb-legjobb" gondolkodástól.


Vázolom mi röviden a dolog lényege:Kialakul az élet.Ennek az életformának rengeteg dolgot kell elviselnie:változó pH,változó hőmérséklet,változó szerves anyag koncentráció stb..

A kezdetleges reprodukciók után a jobban reprodukáló egyedek kerültek előnybe,ezzel egy szelekció indult meg,míg ki nem szorították lassabban/pontatlanabbul reprodukálódó társaikat.(ezzel bizonyos allélok elterjedtek).Mi történt?

Annyi,hogy a kezdeti egy faj elterjedt nagyobb területen.Jó,de ezért miért lesz több faj?

Azért mert különböző területek=különböző viszonyok.Az élet nagy valószínűséggel forró,tengerfenéken vagy mély barlangokban utóvulkáni tevékenységek(iszapfortyogók,szulfatárák,gejzírek) közepette alakult ki.Itt a kezdeti EGY életformának nagy nyomást,nagy hőmérsékletet ,nagy ph-t,és kevés sugárezást kellett kiállnia.

Mi történik ha ezek elszaporodnak,és mondjuk egy tengeráramlattal,vagy gejzírrel a felszínre kerülnek?

Az történik hogy új viszonyokat kell kibírniuk.Egy felszíni lagúnában már sokkal magasabb a szerves anyag koncentráció,alacsonyabb a hőmérséklet és a nyomás,de sokkal nagyobb a sugárzás.Ehhez ismét új testfelépítésre van szükség.Beindulnak az új szelekciós tényezők,ismét megkezdődik bizonyos allélok versenye.És ha ezek a csoportok (a példában a felszín alatti és feletti csoportok) végérvényesen elszigetelődnek egymástól,akkor azok egy idő után két új fajt fognak alkotni.


Az evolúcióban nem mindig a legnagyobb,legerősebb,legokosabbak győznek.Lásd:Növények.Az élőlények közül az ő számuk az egyik legnagyobb,minden kontinensen jelen vannak,és gyakorlatilag lehetetlen őket kiirtani.Látod látod,az egyszerű angol perje nagyobb evolúciós előnyt élvez mint te,én vagy bárki más.Szóval a kérdésre a rövid válasz:azért van annyi létforma ,mert minden környezethez sok sok túlélési stratégia létezik.

2014. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Az előző kettő válaszadóval egyetértek, a kiválasztódásban semmi tervszerűség sincs. azonban azt még mindig nem értem, hogy a zöldostoros moszat hogy a fenébe alakult át egyfelöl pipaccsá, másfelől meg teknőccé. vagyis pl.: mért van növény, aminek nincs szabad akarata, és mért van a maci, aminek meg van. nekem ez így nem jön össze. mármint pl. akkor míért döntött úgy x entitás, hogy 'ok srácok, unom má de rohadtul ezt az evolúciót, én megmaradok hóvirágnak' míg spanjai meg kiröhögték, mentek tovább, azt lett belőlük egy cica. hisz ha minden 1 dologból fejlődött ki, akkor a cica ősei közt ott kell lennie a hóvirágnak is, nem?
2014. jan. 9. 19:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!