Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minimum milyen nehéz kell,...

Minimum milyen nehéz kell, hogy legyen egy atombomba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 22:02
 1/5 anonim válasza:
0%

ha jól tudom, a II. világháború végén ledobott két atombomba egyike 1 a másik 2 kilós volt:D

és elég nagyon szólt..

2014. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Makoscsiga ***** válasza:

Nem jó... a Fat Man, amit nagasakira dobtak 4.5 tonna volt, amiből a töltet volt olyan 6kg plutónium. A hirosimára dobott bomba (little boy) uránnal működött, amiből 64kg kellett bele, a teljes bomba 4.4tonna volt.

[link]

[link]


Elvileg a nagyon kicsi kritikus tömeg miatt kaliforniumból lehet a legkisebb atombombát csinálni, aminek az össztömege néhány tiz kg lehet. De ez csak elvi lehetőség, ilyen bombát nem lehet építeni.

[link]

2014. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Urán és plutónium is kell bele!

EZ a kettő volt a lényeg!!

2014. jan. 11. 00:15
 4/5 Makoscsiga ***** válasza:

"Urán és plutónium is kell bele!

EZ a kettő volt a lényeg!!"

Elolvasod a wikipédia cikkeket, akkor kiderül, hogy nem. Az egyikben az egyik, a másikban a másik volt a hasadóanyag. Az a két bomba máshogy működött. Nem arról volt szó, hogy építettek két ugyanolyan bombát, majd ledobták az egyiket ide, a másikat oda. Olvasd el azokat a nyomorult cikkeket, nem fog megártani, ne félj!

2014. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gromo ***** válasza:

A 50-es és 60-as években kísérletezgettek sokat a minél kisebb atombombák ( ún "bőröndbombák" ) kifejlesztésével. Az első ilyen szerkezetek súlya 70-150 kg között volt. Nyilván a hatóerejük ( kb 1 kT) meg sem közelítette a 4 tonna feletti összsúlyú és kb 20 kT hatóerejű Fat Man ill. Little Boy bombákét - nem is ez volt a cél. A legkisebb ilyen szerkezet a W-54 kódjelű nukleáris robbanófej volt (23 kg súly és 0,25 kT hatóerő). Ehhez még hozzá kell számolni a járulékos szerkezeteket, amik működésbe hozzák, így egy ilyen w54 robbanófejjel ellátott szerkezet összsúlya kb. 60-70 kg között mozgott.

Teszteltek ezen kívül még olyan miniatűr szerkezetet, ami összsúlya 43 kg volt, de ennél már nem sikerült beindítani a láncreakciót.

Az 1980-as években megkötött fegyverzetkorlátozások értelmében ezeket a miniatűr szerkezeteket leszerelték, sohasem kerültek bevetésre ( hivatalosan). Valószínűleg az ez irányú fegyverfejlesztések sohasem álltak le, de mivel ellentétesek a jelenlegi nukleáris egyezményekkel, ezért minden bizonnyal szigorúan titkosak.Így azt, hogy a jelenlegi fejlesztések hol tartanak, nem lehet tudni.

2014. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!