Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási tippeket tudtok?!

Milyen tanulási tippeket tudtok?!

Figyelt kérdés
Légysziii segítsetek nekem tanulási tippekben! :c

2014. jan. 11. 23:54
 1/1 anonim válasza:
Pontosan mit szeretnél tanulni? Ha pl 50 oldalakat kell megtanulnod, akkor szerintem az a legjobb módszer, ha elolvasod és megpróbálsz jegyzetet készíteni belőle. A jegyzetet aztán olvasd fel hangosan és vedd fel telefonra pl. és miközben olvasod, hallgasd is, így sokkal több minden rögzül. Használj különböző színű tollakat, szövegkiemelőket, az is javítja a memóriát. Ha évszámokat, idegen szavakat, képleteket vagy hasonlókat kell tanulnod, készíts ún. villámkártyákat. Az egyik oldalára írd fel pl. az évszámot, a másik felére az eseményt. Próbáld memorizálni, és amikor már párat megtanultál, le tudod ellenőrizni magad, és tudni fogod, hogy melyiket kell még tanulgatni. Az is fontos, hogy milyen környezetben tanulsz. Legyen világos, és rendezett, jó közérzetet biztosítson. Ha hosszabb definíciókat akarsz tanulni, írd fel őket öntapadós papírra és ragaszd fel a lakás különböző pontjaira, és amint találkozol velük, olvasd át őket, így a nap folyamán rengetegszer át tudod ismételni. Tanulás mellett érdemes instrumentális zenét hallgatni, így a kisebb zajok nem vonják el a figyelmedet. Az emberi agy sajnos csak fél órán keresztül tud egy dologra koncentrálni, utána érdemes pár perc pihenőt tartani, szívni egy kis friss levegőt és átmozgatni a végtagjaidat. Ja és ami még fontos, hogy leginkább a citromsárga szín növeli az emlékezőképességet, úgyhogy pl. a jegyzeteket érdemes ilyen színű papírra írni. Remélem segítettem, jó tanulást :)
2014. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!