Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A riasztó ha infra technikát...

A riasztó ha infra technikát használt, tehát hőt érzékel, az hogy tud beriasztani egy bogárra? Nem szabadna neki nem?

Figyelt kérdés

Azt mesélte a haverom, hogy éjszaka felébredtek a ház riasztására, mennek le késsel a kézben befosva a pincébe, hogy most betörtek, fedezték egymást az apjával, és kiderült, hogy egy pók elmászott a riasztó előtt.

Mondjuk azt nem tudom, hogy derítették már ezt ki, de lehet csak tippelték.


És olvastam a riasztókról, hoy úgy működnek, hogy infra sugarat használnak, tehát valami hőt érzékelnek, és az ember bocsájt ki hőt, és arra beriaszt. Tehát, ha egy szekrény elborul, arra nem fog riasztani.

Ez tényleg így van?

De egy pókra, bogárra nem szabadna már beindulnia nem?



2014. jan. 14. 07:58
 1/2 savanyújóska ***** válasza:
Ha sz.rul van bekalibrálva, akkor elméletileg beindulhat, bár szerintem valószínűbb, hogy egér van, hiszen amúgy is egy pincéről beszélgetünk, és egy egér az már egész sok hőt bocsát ki a környezethez képest.
2014. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"És olvastam a riasztókról, hoy úgy működnek, hogy infra sugarat használnak, tehát valami hőt érzékelnek"

No ez így nem teljesen igaz.


Vannak a passzív érzékelősek, amik tényleg hőre (hosszú hullámhosszú infravörös sugárzásra) reagálnak, illetve vannak aktívak is, amelyek - a Kinect nevű kontrollerhez hasonlóan - közeli infravörös tartományban (amelyen a távirányítók is működnek) működő sugárnyalábok visszaverődéséből számítják ki a mozgást.

2014. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!