Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnátok konkrétan pontokban...

Tudnátok konkrétan pontokban felsorolni Horthy Miklós kormányzó bűneit melyekért elítéli őt a magyar közösség? (Olyanokat melyek nem a Szovjet vagy más propaganda hamis termékei hanem bizonyíthatóak is? )

Figyelt kérdés

Olvastam róla,jelenleg emlékiratait olvasom és bevallom,számomra szimpatizáns bármennyire is furcsán hangzik.

P.S Nem vagyok skinhead meg hasonló,persze nem is tudom hogy miért kötik egyesek a skinheadekhez az ő nevét ha nem is volt náci valójában.



2014. jan. 16. 15:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem érdemes belenézne. Horthy sem volt azért szent. Néhol azért kiszínez dolgokat az emlékirataiban.

2014. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Én még úgy tanultam, hogy fasiszta diktátor volt. Ez pont akkora hülyeség, mint az, hogy mostanában ajnározzák, meg szobrokat kap. Ő egy közepes képességű, a saját korában is elavult elveket politikára váltó államférfi volt. Természetesen voltak "bűnei", de ezek egyszerűbb történelmi helyzetekben csak tévedések lettek volna. Hosszú regnálása alatt mindvégig antiliberális, nemzeti (nacionalista, irredenta?) politikát folytatott, ami hozzájárult a szörnyü végkimenetelhez 1945-ben, hozzájárult több százezer zsidó honfitársunk pusztulásához, hazánk háborús pusztításához, de ahhoz is, hogy a két háború között bizony nem jöttek létre azok a változások, amelyek az országot közelítették volna a fejlett nyugathoz főleg szociális szempontból és egyfajta demokrácia deficit ledolgozása szempontjából. Bűnnek nevezhető tette szerintem csak az volt, hogy átadta Szálasinak a hatalmat. Ennek a döntésnek talán lett volna alternativája.

Miden esetre én azt gondolom, hogy helyes döntés volt (a legenda szerint Sztáliné) őt nem ültetni a vádlottak padjára, mert nem volt háborús bűnös. De szobrot sem érdemel ám!

2014. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

SZEMELYESEN ATELTEM A HORTHY KORSZAKOT!!!

bizton allitom horthy egy szemetlada antiszemita fereg volt!!es bizony mar 1920-ban az volt!!az o szemelyes jovahagyo alairasa nelkul sosem lephetett volna eletbe europa elso zsidotorvenye a numerus clausus!!

de ugyanigy alairta jovahagyolag az 1938-as elso zsidotorvenyt is!!kesobb az osszes tobbit is!!

egyikre sem volt semmilye, nemet nyomas egeszen 44 marciusaig!!

2014. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves Ash Alexander hány éves Ön? Horthy a "numerus clausus" törvényt megindokolja az emlékirataiban méghozzá azzal hogy ezáltal a törvény által enyhíteni próbálta a németek nyomását a zsidókra elkerülve ezzel a németek bevonulását magyarország területére.

Kedves első válaszoló ez a levél eléggé meglepett engem.Csak nem Alföldi György ókortörténész írta? Alföldi György ilyen közeli kapcsolatban állott a kormányzóval hogy ilyen komoly információknak volt a birtokában? Meglepett azon kijelentése melyben azt állítja hogy az emlékiratokat nem is a kormányzó írta.Ezt nehéz elhinni föleg annak a ténynek a fényében hogy az emlékiratokban eléggé személyes információk is leírásra kerültek.Persze ez nem azt jelenti hogy a leveleket hiteltelennek tartanám.A levél a maga rágalmaival igazábol egy teljesen ellentétes Horthy képet alakít ki mint amelyet az emlékiratokból megismerhetünk.


Ennél a pontnál nehéz állást foglalni.Mindenképp több információra van szükségem hogy a valósághoz közeli képet alakítsak ki,remélem segítenek nekem ebben.

2014. jan. 17. 20:10
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem, az ókortörténész Alföldy Géza, a szóban forgó személy pedig Alföldi nevű.

[link]


Itt egy kisebb összefoglalás.


Egyébként érdemes más véleményt is meghallgatni, még ha nem is fogadod el teljesen. Mindenesetre Horthy sem volt az a feddhetetlen kormányzó, mint aminek egyesek beállítani igyekeznek. Vélemény szerint Horthynak voltak vitathatatlan érdemei, de azért az emlékirataiban igyekszik tisztázni magát.

Horthy pedig annyira távol állt a nácizmustól/hungarizmustól, hogy még be is tiltotta.

2014. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Valóban, Horthy bizony antiszemita volt. Úgy, mint a közvélemény nagy része. Ne felejtsük el azt a nem jelentéktelen tényt, hogy még a holokauszt előtt vagyunk. Igazi kultúrember persze talán akkor sem volt az, de az antiszemitizmus nem azt jelentette, mint ma. Az is igaz, hogy nem volt náci, a szélsőjobbot ugyanúgy üldözte, mint a szélsőbalt, de az utóbbit saját bevallása szerint kedvtelésből is, az előbbit meg kicsit fájó szívvel az ország érdekében. Diktátor sem volt a szó klasszikus értelmében, de demokrata még kevésbé volt. Koronázatlan király volt inkább, aki meghallgatta mások véleményét, de ezek a mások kevesen voltak. Nála tehetségesebb, korszerűbben gondolkodó politikus talán kissé jobbra fordíthatta volna Magyarország sorsát, de neki is kényszerpályán kellett volna mozognia, így a végkimenetel akkor is hasonló lett volna.
2014. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

kerdezo!

fiam en bizony 1926-ban szulettem Ungvaron

2014. jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

kerdezo!

-"enyhiteni probalta a zsidokra nehezedo nyomast..."-

ja!!de CSAK mar 1944 December 7-e utan miutan az angol-amerikai erok megfenyegettek egy drezdara emlekezteto legicsapassal ha nem allitja le a deportalasokat!!

2014. jan. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%

1944 December 7-én Szálasi Ferenc Nemzetvezető irányította az országot, aki elkötelezett híve volt a tengelynek.

Egyébként Európában messze a legjobb dolguk Magyarországon volt a zsidóknak. Több környező országból menekültek ide, deportálni csak a német megszállás után kezdték őket. De 1944 október 15-én Szálasi Ferenc leállította.

2014. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9-es!

hazugsag!!!!

voltak deportaciok utana is!!gyalogmenetben mauthausen kzl fele!!

meg a nyilasok is gyilkolasztak zsidokat kettessevel osszedrotozva a dunaparton!

2014. jan. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!