Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetne e ilyen hatalmas...

Lehetne e ilyen hatalmas létrát készíteni?

Figyelt kérdés
Ami akkora mint a Föld Hold távolság. "Neki lehetne e támasztani" ezt a létrát a Holdnak? Nem csúszna le róla a forgás miatt? Jó tudom hülye kérdés de elméleti szinten mi történne?

2014. jan. 16. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Összeroppanna a saját súlya alatt, és a Föld forgása miatt nem tudnád rendesen a Hold alá rakni. (A Hold mindig a Föld másik pontja felett van.)


Szóval nem, nem nem lehetne ilyen létrát készíteni (még az űrben sem, mert akkor a Föld közelbe helyezésnél roppanna össze a saját súlya alatt), nem lehetne neki támasztani a Holdnak, és lecsúszna róla a forgás miatt.


(((És igen, hülye kérdés, de a többiek is fognak még írni, hogy miért nem lenne jó.)))

2014. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nézzük a Hold távolságát. Kb 350.000 km. Egy ember átlagos sétálási sebességgel 10 perc alatt tesz meg egy kilométert. Ez azt jelenti, hogy ha még a sétálás sebességével is mennénk azon a létrán, akkor is 6 évig telne, még felérnénk a Holdra! Kinek van erre ideje? Nem beszélve arról, hogy mászni sokkal lassabban lehet.


Másik. Ami nyomosabb érv, hogy a Hold kering a Föld körül... Így már te is belátod, hogy értelmetlen és lehetetlen egy adott pontra letámasztott létrát egy keringő testen tartani.

2014. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, valami ilyesmit gondoltam én is :)) és a türelmeteket ehhez ez idióta kérdéshez :D
2014. jan. 16. 23:22
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem kivitelezhetetlen csak rengeteg munka
2014. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Arról nem is beszélve, hogy a légkörök között változatos a hőmérséklet;valahol -50 fok, valahol akár 500 fok is lehet, szóval a létra vagy elfagyna és eltörne, vagy elégne (vagy mindkettő), feltéve, hogy fából készül a létra.


A másik pedig az anyagár;szerintem még Bill Gates-nek sincs annyi pénze, hogy bármilyen anyagból egy ilyen létrát megrendeljen.

2014. jan. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mondok egyszerűbbet.

Fullerén csőből sodorsz köteleket, abból csinálsz egy 40 km hosszú kötéllétrát.

Felrakod műholdra, azt kiküldöd geostac. pályára. Onnan elkezded leereszteni a kötéllétrát és a kilógó létra súlyának megfelelően tolod kifelé a műholdat.

Előbb-utóbb a kötéllétrád le fog érni a földre. Ott lerögzíted, felmászol rajta a műholdra, majd onnan a megfelelő pillanatban elrugaszkodva spirálpályán ellebegsz a Holdra. A landolással lesz egy kis gond, mert az ejtőernyő hatásfoka vákuumban 0. :)

2014. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jujj :)
2014. jan. 18. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Még az eredeti "hülye" elképzeléshez visszatérve:

Tegyük fel (mondom: tegyük fel :D), hogy tényleg kivitelezhető lenne. Mi haszna lenne?

Tériszonyosok kizárva az építésből és a 6 éven át tartó (alvás, evés és egyebek nélküli) sétából is. (Ennyi kaját nem is lehetne tartalékolni, de mindegy.)

Igen szigorú pszichológiai tesztet kellene végeztetni a kalandvágyó jelentkezőkkel, különben a sok idióta lelökdösné egymást út közben... :(((

(Ha máskor nem, hát a "célvonal" előtt, hogy ki ér be hamarabb.)

2014. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

:D lelökdösnék egymást aztán lebegnének az űrben.


mellesleg az ötlet egy mesekönyvből jött, ott láttam hogy manók építettek létrát a Holdra :D ennyi

2014. jan. 19. 17:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel a kérdéssel kapcsolatban az jut az eszembe, hogy az űrhajóknak szökési sebesség kell a légkör el hagyásához, ha létrán másznék, nekem is kellene szökési sebesség? Ha nekem nem kell az űrhajónak miért kell?
2014. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!