Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy oriás megette a "meteres...

Egy oriás megette a "meteres sutemeny" 2\3-ad reszet es meg 5 metert, igy negyednel 3 meterrel rovidebb maradt. Hany meterse volt az eredeti sutemey?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

x - (2/3x + 5) = 1/4x - 3

x - 2/3x - 5 = 1/4x - 3

1/3x - 5 = 1/4x - 3

4/12x - 5 = 3/12x - 3

4/12x = 3/12x + 2

1/12x = 2

x = 24

Ellenőrzés:

24 - (16 + 5) = 24 * 1/4 - 3

24 - 21 = 6 - 3

3 = 3

Stimmt. :)

2014. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Kicsit igényesebben kérjük legközelebb… Az ékezetek még hagyján, de az osztást '/'-rel és nem '\'-sel jelöljük, továbbá nem mindegy, hogy „Hány méter se…” vagy „Hány méteres…” volt az eredeti sütemény, meg ilyenek…
2014. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek. :)


A "meg ilyenek" közül nagyon fontos:

a "2/3" kimondva "kétharmad". (Vagy fordítva: a "kétharmad" szót így írjuk le: 2/3.)

Teljesen felesleges további toldalékot kapcsolni hozzá. ("2/3-ad" = "kétharmadad")


A másik egy (valószínűleg lustaságból eredő) "spórolás": "negyednél 3 méterrel rövidebb maradt" - Helyesen: "a sütemény negyedénél (vagy negyed részénél) rövidebb maradt".


A matekban legalább ugyanolyan fontos a pontosság, mint a helyesírásban, ha nem még fontosabb. :)

2014. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BringaManó ***** válasza:
(Jó, mivel olyan fontos – de tényleg csak ezért! –, szólok, BW, hogy a "3 méterrel" kimaradt a javított verziódból. ;-)
2014. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Aha, tényleg csak azért... :D

Még jó, hogy te mindig itt vagy nekem/nekünk. :P


De jogos, köszi a javítást. :)


Off:

Mostanában kezdtem gyanús lenni magamnak, hogy tényleg túl sok smiley-t használok...

Erre tessék, tegnap belefutottam egy cikkecskébe:

[link]

Úgyhogy lelkiismeret-furdalás nélkül folytatom tovább úgy, ahogy eddig. ;)

2014. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BringaManó ***** válasza:
"Meglepő módon reagál..." Anyjukba mennek!, fú de kegyetlenül meglepő, hogy ha mosolygós arcot lát valaki, akkor úgy reagál az arca, mintha mosolygós arcot látna... :-) Feszült izgalommal olvastam végig a cikkekcskét, hogy mi lesz az az óriási meglepetés... Ha csak kicsit hosszabb lett volna a cikk, most csúnyákat gondolnék (irányodban is)... :-) Ez így még határeset, egy perc belefér, "na, ezt megettem, sebaj" kategóriába. :-)
2014. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BringaManó ***** válasza:

* úgy reagál az aGYa, mintha


(sorry, erős felindultság... :-)

2014. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Húha... Ilyennek még nem láttalak, BrutálMorgó... :S


Jó, persze, nem olyan "nagy szám", azért attól az oldaltól túl sokat ne várjunk. :D

(Nem szoktam olvasni amúgy, ez most véletlen volt.)


De a lényeg, hogy (idézlek, pontosítok):

"...ha mosolygós SMILEY-t lát valaki, akkor úgy reagál az agya, mintha IGAZI mosolygós arcot látna"


Így már jobb? :)

2014. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BringaManó ***** válasza:

Hát... "árnyalatnyi"(val)... :-)


(...Ván válámi kulönbség?...)

2014. febr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!