Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 3-4 szépirodalmi művel bizonyí...

3-4 szépirodalmi művel bizonyítanom kell, hogy a hazához tartozunk, mégis kívülállónak érezzük magunkat. Hol találhatok ehhez kapcsolódó anyagot?

Figyelt kérdés

google-ban kerestem, de nem jártam sikerrel

Könyörgöm, segítsetek!


2009. dec. 3. 18:18
 1/5 anonim válasza:

Nem igazán értem, talán azért, mert én egyáltalán nem érzem kívülállónak magam! Sőt!!!

Kicsit bővebben írhatnál erről, hogy érthetőbb legyen.

2009. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez úgy hangzik mintha határon kívüli magyar lennél.
2009. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

jaaaaj dehogyis:D

Holnapra reflektálást kell írnom, Magyarország helyzete Európában témáról. A haza szeretete elég-e az országnak..Milyen a hazánk.

Valamint 3-4 szépirodalmi művel bizonyítanom kell, hogy mi magyarok a hazához tartozunk, mégis másnak , kívülállónak érezzük magunkat.

és összegzés.


remélem kicsit érthetőbbé tudtam tenni:)

2009. dec. 3. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ady verseit ajánlom, pl. a Góg és Magóg fia vagy én...-t. Ady ugyanis magyarnak vallotta magát, szerette hazáját, de úgy érezhette, hogy a magyar közeg nem fogadja be az ő újító szándékát, az itthoni környezet termékeny ugyan, de kihasználatlan. Ilyenek az úgynevezett ugar-versek, magyarságversek nála. Próbáld ki! Sokat, többfélét írt, a kurucos hangulatú verseinek is van ilyen háttere.
2009. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem, Jókai Mórtól jobban senki nem ír a hazáról.

Szinte bármelyik művét választhatod, mindegyik a hazánkról szól. Sőt mindegyik.

2009. dec. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!