Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a hangszín, a...

Mi a különbség a hangszín, a hangsúly és a hanglejtés között?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de sose kaptam még egyértelmű választ erre a kérdésre.


Ha lesz szíves valaki szemléletesen válaszolni, annak rendkívül hálás lennék.


2014. jan. 23. 19:58
 1/2 savanyújóska ***** válasza:

Hangszín: Lsd. hangszerek, pl. ugyanaz a hang szaxofonon, trombitán, klarinéton, oboán. Főleg a felharmonikusok határozzák meg. (Hangok, amelyek az eredeti frekvencia mellett szólalnak meg.)


Hangsúly: Hol nyomod meg a szót, pl.: Mostál már? - sima kérdés, MOStál már? - határozottabb verzió, illetve amikor ironikusan mondasz valamit, azt is a hangsúllyal mutatod - Pl. Biztos.; Ja, igazad van.


Hanglejtés: Ebben nem vagyok biztos, szerintem a hangsúly időbeni változása - amíg előbb egy szótagra, szóra vonatkozik, ez a teljes mondatot, szöveget jellemzi - Pl. egyes nyelvek dallamosabbak, más a hanglejtésük, mint mondjuk egy afrikai nyelvnek, amit sűrűn megszakítanak.

2014. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Wiki a barátnőnk. :)


[link]

[link]

[link]

2014. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!